Związki miłosne między kobietami od XVI do XX wieku

Marie-Jo Bonnet Wydawnictwo: Sic! Seria: Stanowiska - interpretacje nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Les relations amoureuses entre les fammes du XVI au XX siecle. Essai historique.
Bella Szwarcman-Czarnota
Sic!
feminizm kobiety miłość homoseksualizm biseksualizm lesbijki lesbijka LGBT
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Bella Szwarcman-Czarnota
Stanowiska - interpretacje
feminizm kobiety miłość homoseksualizm biseksualizm lesbijki lesbijka LGBT

Nie umiem czytać humanistycznych książek naukowych.
Zawsze wydawało mi się, że jestem inteligentnym, oczytanym człowiekiem, ale albo to nie wystarcza,albo mi czegoś jednak brakuje.
To nie jest wada książki. Tylko się tłumaczę.
Nie jestem w stanie ocenić jej wartości merytorycznej, bo się zwyczajnie nie znam. Tj. brzmi jak niezła monografia, autorka czerpie ze źródeł, łączy...

1950

Książka rzetelna, ciekawa, ujmująca lesbianizm w merytoryczny sposób. Warto.

Bardzo chciałabym uniknąć krzywdzącego dla obu stron stwierdzenia, że kobiety pracują mniej, bo robią wszystko lepiej za pierwszym razem, ale w kontekście niedawno zmęczonego gniota Pawła Fijałkowskiego "Homoseksualizm. Wykluczenie, transgresja, akceptacja") książka Bonnet powinna znaleźć się w Sèvres jako wzór rzetelnie napisanej monografii.
Przede wszystkim mam...

• LGBT