Romeo and Juliet

utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
angielski
penguin readers

Opinie [1 073]

Przyznam, że gdy czytałem tą książkę lata temu po prostu mnie męczyła. Zdawała się być patetyczna, infantylna i mało treściwa.

Po latach odsłuchałem ją w formie audiobooka z audioteki, odczytaną przez zespół lektorski i moje wrażenia są już zupełnie inne! Świetnie się tego słucha, intepretacja jest genialna. Miodek, polecam!

Kanon, trzeba przeczytać.

Jestem mile zaskoczona. To zdecydowanie jedna z lepszych lektur. Miło spędziłam czas, książkę czyta się błyskawicznie. Z pewnością była to dla mnie jakaś odmiana.

Dziś trudno zrozumieć współczesnemu człowiekowi wymowę emocjonalną tego dramatu- mnie również. Spośród wszystkich utworów Szekspira, ten jest przeze mnie lubiany najmniej. Nigdy nie rozumiałem kultowości i masowości "Romeo i Julii", nie zgodzę się jednak, że jest to jakkolwiek dramat "słaby".

Poetycko jest to szczyt Parnasu. Dramatycznie - piekło ludzkiej głupoty oraz dobrych intencji, gdy cenę płacą ci najniewinniejsi. Na poziomie fabuły i bohaterów - miodziooo... :) Miłosne pustogłowie Romea + czternastoletni rozsądek Julii + Merkucjo + piastunka - wygrywają wszystko :)

Żal mi tych, którzy oceniają tę sztukę poniżej 7.

Dobra.

Całkowicie zapomniałem o tej książce. Ale przyznam że czytało się to całkiem okey. Fabuła znana każdemu, bohaterowie posiadający oczywiste motywy. Do przeczytania na "jeden raz".

Tacy fajni ci bohaterowie. Ona coś do niego, on coś do niej. Rodzina skłócona. Wszystko ładnie rozpisane, aż tu nagle... zakończenie... Szekspir, kto panu to tak zepsuł

Moim zdaniem najlepsze tłumaczenie tegoż wszem i wobec znanego dzieła. Maciej Słomczyński przełożył to w sposób czyniący tę oklepaną bryndzę przynajmniej znośną – nie pompatyczną, a pisaną całkiem współcześnie; tak, by lektura nie męczyła dzieciaków w szkołach i dała się zrozumieć. Obrazowo, emocjonalnie, ale bez zbędnego manieryzmu poetyckiego. Szczególnie zapadł mi w...

Na półkach: , , , ,

Wbrew pozorom i temu, co się spodziewałam Romeo i Julia wyciągnęli mnie w swoją historię. Choć doskonale znałam zakończenie, nie potrafiłam oderwać się na dłuższy czas od tego dzieła. Wczułam się w emocje bohaterów pomimo tego, iż wydawały mi się pełne patosu. Muszę przyznać, że styl pisania mnie zaskoczył, ponieważ spodziewałam się bardziej wyniosłego języka. Dostałam...

Dyskusje

• Z biblioteki
  • Chcę w prezencie
więcej mniej

William Shakespeare Romeo i Julia Zobacz więcej

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Łukasz Pawłowski, Przemysław Pilarski
9,0
Polska jest mi... Łukasz Pawłowski,&n...