rozwińzwiń

Poemat Boga-Człowieka

Okładka książki Poemat Boga-Człowieka Maria Valtorta
Okładka książki Poemat Boga-Człowieka
Maria Valtorta Wydawnictwo: Vox Domini religia
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
religia
Tytuł oryginału:
Il Poema dell'Uomo-Dio
Wydawnictwo:
Vox Domini
Data wydania:
1998-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1998-01-01
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
83-86092-40-8
Tłumacz:
Anna Mintowt-Czyż, Michał Kaszowski
Tagi:
duchowość wiara Bóg
Średnia ocen

8,8 8,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,8 / 10
44 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
91
91

Na półkach:

Dzięki uprzejmości pewnej Pani, będę miał przyjemność zapoznać się z całą serią książek Marii Valtorty traktujących o "Życiu Chrystusa". W pierwszej księdze akcja skupia się wokół Niepokolanej Dziewicy Maryji, jej rodzicach oraz i przede wszystkim, jej małżonku i przybranym Ojcu Jezusa - świętym Józefie. Właśnie przy tej ostatniej postaci wywrócił się mój światopogląd, który był mówiąc krótko - mocno ograniczony, przez co, bardzo zniechęcający. To pokazuje jak nisko są nasze wyobrażenia o tych pierwszych chrześcijanach, a dzięki takim lekturom, możemy wzbogacać nasz logiczny tor przekonań, które tak łatwo ulegają poddane zwątpieniu. Na plus wspaniały, plastyczny język, dzięki któremu strony płyną, a historia barwi się jak film, który trzyma w napięciu. Oczywiście mam pewien dystans do wizji autorki, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że nie koliduje ona z Ewangelią, a wręcz przeciwnie, zawiera mnóstwo, pouczających dialogów Jezusa, naszej Matki, w których sami uczestniczymy jako podmiot, to wszystko składa się na piękny przytyk, do bliższego poznania Boga i jego praw. Już teraz nie mogę doczekać się, następnej części, więc chyba wszystko jest jasne.

Dzięki uprzejmości pewnej Pani, będę miał przyjemność zapoznać się z całą serią książek Marii Valtorty traktujących o "Życiu Chrystusa". W pierwszej księdze akcja skupia się wokół Niepokolanej Dziewicy Maryji, jej rodzicach oraz i przede wszystkim, jej małżonku i przybranym Ojcu Jezusa - świętym Józefie. Właśnie przy tej ostatniej postaci wywrócił się mój światopogląd,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
636
570

Na półkach: ,


avatar
636
570

Na półkach: ,


avatar
477
471

Na półkach:

"Poemat Boga-Człowieka" zrobił na mnie duże wrażenie. Całe dzieło liczyło siedem ksiąg zawartych w szesnastu tomach. Przeczytałem kilka pierwszych tomów w 2000 roku (tamten rok uważałem za szczególny względem lat minionych). Pokazane zostało proste, zwykłe życie, wraz z detalami codzienności, dziadków i rodziców Jezusa. Czasem zdarzyły się nużące opisy, ale ogólnie czytało się przyjemnie i łatwo. Z przedstawionych sytuacji emanowały spokój i dobroć. Do tej pory bardzo dobrze wspominam tę lekturę.

"Poemat Boga-Człowieka" zrobił na mnie duże wrażenie. Całe dzieło liczyło siedem ksiąg zawartych w szesnastu tomach. Przeczytałem kilka pierwszych tomów w 2000 roku (tamten rok uważałem za szczególny względem lat minionych). Pokazane zostało proste, zwykłe życie, wraz z detalami codzienności, dziadków i rodziców Jezusa. Czasem zdarzyły się nużące opisy, ale ogólnie czytało...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2
2

Na półkach: ,

Jak podało "Osservatore Romano"z dnia 26 lutego 1948 roku w czasie audiencji specjalnej udzielonej ojcom Andrea M. Cecchin, Corrado Berti oraz Romualdo M. Migliorini, teologom z Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny, starającym się o publikację dzieła Marii Valtorty i proszącym najwyższy autorytet Kościoła o opinię w sprawie jej pism. Papież Pius XII, po przeczytaniu przedstawionego mu dzieła, odrzekł: "Opublikujcie tę pracę w formie, w jakiej została napisana. Nie ma potrzeby wydawać opinii o jej pochodzeniu. Kto przeczyta, ten zrozumie...".
Kardynał Gagnon wydał 31 października 1987 r. następujące oświadczenie:
"Sąd wydany przez Ojca Świętego w roku 1948 stanowi oficjalne imprimatur nadane w obecności świadków."
Cudowny, wspaniały poemat... zacznijcie czytać, kontemplować, rozmyślać...a reszta sama przyjdzie.

Jak podało "Osservatore Romano"z dnia 26 lutego 1948 roku w czasie audiencji specjalnej udzielonej ojcom Andrea M. Cecchin, Corrado Berti oraz Romualdo M. Migliorini, teologom z Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny, starającym się o publikację dzieła Marii Valtorty i proszącym najwyższy autorytet Kościoła o opinię w sprawie jej pism. Papież Pius XII, po przeczytaniu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
376
237

Na półkach: , ,

Bardzo polecam wierzącym i niewierzącym.

Bardzo polecam wierzącym i niewierzącym.

Pokaż mimo to

avatar
277
151

Na półkach: ,

książkę czytałam moim maluchom do poduszki, zachowując komentarze dla siebie. w ten sposób dobrze przygotowalismy się do Bożego Narodzenia. Niesamowita pozycja, pozwala spojrzeć na zwykłe życie niezwykłych ludzi.

książkę czytałam moim maluchom do poduszki, zachowując komentarze dla siebie. w ten sposób dobrze przygotowalismy się do Bożego Narodzenia. Niesamowita pozycja, pozwala spojrzeć na zwykłe życie niezwykłych ludzi.

Pokaż mimo to

avatar
141
20

Na półkach:

Książka-studium nad trzema latami działalności publicznej Chrystusa. Miejscami nieco nużąca, ale ogółem na duży plus. Przede wszystkim skupia się na dialogach Chrystusa z ludźmi i prezentuje Jego wypowiedzi. Dla mnie osobiście jest to powieść przybliżająca postać Syna Człowieczego. Jest tam trochę "dziwnych" wypowiedzi Jezusa, przez co nie jest ona chyba efektem objawienia, lecz fantazji. Ale przymykając oko na niektóre kwestie jest to monumentalne dzieło ku czci Boga. Tak jak Emmerich skupia się na obrazach i opisach, tak Valtorta kładzie nacisk na dialogi. Oba dzieła się świetnie uzupełniają.

Książka-studium nad trzema latami działalności publicznej Chrystusa. Miejscami nieco nużąca, ale ogółem na duży plus. Przede wszystkim skupia się na dialogach Chrystusa z ludźmi i prezentuje Jego wypowiedzi. Dla mnie osobiście jest to powieść przybliżająca postać Syna Człowieczego. Jest tam trochę "dziwnych" wypowiedzi Jezusa, przez co nie jest ona chyba efektem objawienia,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3
2

Na półkach: , ,

Jestem zachwycony tym dziełem i jest to moja ulubiona książka.

Cała postać Jezusa zyskuje nowego blasku i staje się bardziej zrozumiała, zarówno od strony Boskiej, jak i ludzkiej. Poznajemy szczególniej człowieczeństwo Jezusa, tak często źle rozumiane albo w ogóle odepchnięte. Otrzymujemy nie postać fantastyczną, z bajek, ale człowieka z krwi i kości, z żywymi uczuciami i wzniosłym rozumem, przesyconego Boską myślą, dobrocią i miłością. Poznajemy doskonałego człowieka i doskonałego Boga.

http://jakub-szukalski.blogspot.com/2013/03/aka-pena-kwiatow.html

Jestem zachwycony tym dziełem i jest to moja ulubiona książka.

Cała postać Jezusa zyskuje nowego blasku i staje się bardziej zrozumiała, zarówno od strony Boskiej, jak i ludzkiej. Poznajemy szczególniej człowieczeństwo Jezusa, tak często źle rozumiane albo w ogóle odepchnięte. Otrzymujemy nie postać fantastyczną, z bajek, ale człowieka z krwi i kości, z żywymi uczuciami...

więcej Pokaż mimo to

avatar
19
14

Na półkach: ,

Po przeczytaniu tej książki już nic nie jest tak samo...

Po przeczytaniu tej książki już nic nie jest tak samo...

Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  77
 • Przeczytane
  67
 • Posiadam
  19
 • Teraz czytam
  13
 • Ulubione
  4
 • Religia
  3
 • 2022
  2
 • Religia-filozofia
  2
 • Chrześcijaństwo
  2
 • Religia, Teologia
  2

Cytaty

Więcej
Maria Valtorta Poemat Boga-Człowieka Zobacz więcej
Maria Valtorta Poemat Boga-Człowieka Zobacz więcej
Maria Valtorta Poemat Boga-Człowieka Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także