Mistrz i Małgorzata

Michaił Bułhakow Wydawnictwo: Muza Seria: Superprodukcje Audioteki literatura piękna
Мастер и Маргарита
2010-01-01
1969-01-01
Data 1. wydania:
2006-02-28
Irena Lewandowska, Witold Dąbrowski
Muza
Woland Moskwa Massolit Jeszua Ha-Nocri Poncjusz Piłat Korowiow Asasello Hella Bezdomny Berlioz komunizm cenzura

Opinie [2 563]

genialne ukazanie codzienności w państwie totalitarnym, pozycja must have

czytana wiele razy w różnych momentach życia, jak zawsze wybitna, tym razem przesłuchany audiobook w rewelacyjnej interpretacji: czyta Adam Ferency. polecam :)

Tytułowa Małgorzata to ideał kobiety. Rozdziały z Wolandem są genialne, natomiast nużyły Mnie te z Piłatem i Ha-nocri

Wspaniała satyra pełna hiperboli, i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, usnuta hipnotyzującym stylem pisania.

Jedna lektura szkolna przy której nie zasypiałam :D

trudna w odbiorze

piękna

Bardzo się zastanawiałam jak w sumie ocenić tę książkę. Jeszcze zanim zaczęłam czytać znałam powszechne opinie jak wybitna jest ta książka. Przez 1 część czułam wręcz presję - bo uwaga, ciężko mi się ją czytało. Musiałam wręcz przebrnąć przez pewną część i nie było to najprzyjemniejsze doświadczenie. Już myślałam, że naprawdę, brakuje mi czegoś pod czaszką, bo mnie ta...

Hipnotyzująca, drobiazgowo opisana historia będąca szaloną mieszanką gatunkową. Wyborna struktura fabularna, postacie z którymi chce się przebywać i motyw ukazania totalitarnej codzienności poprzez zestawienie mieszkańców z diabłem składają się na ponadczasowe arcydzieło literatury światowej.

Ta książka "coś" ze mną zrobiła, że tak ją wysoko cenię. Fabuła jak ją rozłożyć to zbitka scen luźno powiązanych. Moi faworyci jako postacie to Woland i Behemot. Jednak czyta się z zapartym tchem i wszyscy z którymi rozmawiam o książkach chwalą ją. Niby mało lubimy czytać w szkole ale "Mistrza i Małgorzatę' czytał każdy i każdy powie o niej dobre słowo.

Dyskusje

56 833