Obcy: Przebudzenie

Okładka książki Obcy: Przebudzenie
Ann Carol Crispin Wydawnictwo: Dilmun Cykl: Obcy (tom 4) Seria: Obcy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
8386572035
Robert P. Lipski
obcy alien Ripley klonowanie

więcej Więcej

Trochę zawiodła mnie czwórka - i w filmie i w książce. Marka obcego trochę tu podupada, dziwne, niespójne pomysły - a w przypadku powieści czuć że to nie Foster - niestety.

Czwarta część przygód Ripley. Obcy coraz mniej mają do powiedzenia. Większym potworem stają się ludzie, dla pieniędzy gotowi na wszystko. Po przeczytaniu wszystkich części można powiedzieć, że jestem fanem Obcego.

Na półkach: , , , ,

W 1979 roku w kinach pojawił się film z Sigourney Weaver pt. "Obcy. Ósmy pasażer Nostromo". Ten klasyczny już film doczekał się w ciągu osiemnastu lat trzech kolejnych części. Ostatnia z nich pt. "Obcy. Przebudzenie" pochodzi z 1997 roku.

W zeszłym roku na Warszawskich Targach Książki spotkałem publikację autorstwa A.C. Crispin powstałą w oparciu o film z roku 1997....

Zdecydowanie jest to najlepsza z części o kosmicznych maszynach do zabijania. Najwięcej się dzieje i ta powieść bardzo pogłębiła płytki film.

Moim zdaniem najlepsza z całej serii, zmiana autora wyszła zdecydowanie na dobre. Nie jest to dalej literatura na spotkania literackie, ale zdecydowanie płytki film został nieco przez książkę pogłębiony. Jedyną zmianą która moim zdaniem jest na minus to śmierć Pereza ( choć świetna ) to niepotrzebnie wykorzystano taki motyw dwukrotnie w tej książce.

Nieco wzbogacona wersja scenariusza, warto mieć jeśli się jest fanem Obcego. Ja jestem, więc musiałam zakupić - bezapelacyjnie.

Ciekawa. Pierwsza część, którą przeczytałem. Nie spodziewałem się, że Obcy mają myśli.

Opis 'obcego' na pierwszych 2, moze 3 stronach, jest genialny, potem... bez wiekszych wzlotów.

Zbeletryzowana wersja scenariusza filmowego. Nie wnosi wiele do wątków zawartych w scenariuszu, ale jest tak samo dobra jak on. Godna polecenia właściwie wyłącznie fanom postaci i universum obcego albo osobom, które nie widziały czwartej części filmowej sagi, jeśli tacy istnieją :)

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie