Wojny Klonów. Gambit: Misja na Lanteeb

Karen Miller Wydawnictwo: Amber Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantastyka, fantasy, science fiction
Gambit : stealth
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Hikiert
Star Wars: Gwiezdne wojny
gwiezdne wojny star wars wojny klonów jedi

Karen Miller jest świetnie rozeznana w świecie "Wojen Klonów" i to jest na pewno na plus. Są różne smaczki, są dobrze znane i mniej znane postaci. Historia "Misji na Lanteeb" jest jednak mało porywająca i mało odkrywcza, a do tego momentami przegadana (ciągłe kłótnie Obi Wana i Anakina praktycznie o to samo). Ponadto kończy się nagle i resztę trzeba doczytać w...

Książka zawiera połowę opowieści. Druga część jest zawarta w książce Oblężenie (następna w serii). Bez posiadania tej części, będziecie na pewno czuli niedosyt przerwania opowieści w połowie, w momencie gdzie zaczyna się rozkręcać akcja.

Książka dobra, ale nie jestem zbytnio pod wrażeniem. Gdyby nie "urwanie" akcji, to zrobiłbym sobie odpoczynek od wojen kolnów, a tak to...

Przeczytałem bo była i lubię klimaty Gwiezdnych Wojen, ale od początku nie pasował mi styl w jakim jest napisana. Zbyt rozwleczona, co chwilę jakieś rozczulanie się nad emocjami (zwłaszcza Anakina), trochę tendencyjne czasami.

Uwielbiam, kocham i ubóstwiam uniwersum STAR WARS, ale z dwóch częśći Gambita można było zrobić jedną, bardziej trzymającą w napięciu książkę.

Taka sobie, niestety. Gorsza od poprzedniej pozycji tej autorki. A to dlatego, że przez ponad połowę książki są zwykłe pogaduchy nie popychające akcji do przodu. Pod koniec się lekko rozkręca, ale nie ma szału.

• Fantastyka
  • Gwiezdne Wojny