Szary Łowca

Okładka książki Szary Łowca William King
Okładka książki Szary Łowca
William King Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Kosmiczny Wilk (tom 3) Seria: Warhammer 40000 fantasy, science fiction
Kosmiczny Wilk (tom 3)
Warhammer 40000
Copernicus Corporation
2006-01-01
2006-01-01
Marcin Roszkowski
warhammer kosmiczny wilk king

William King poprawił swój warsztat i już w tej części zaczyna lepiej operować językiem.

Ragnar znowu zostaje rzucony w wir wydarzeń, które mogą odmienić jego zakon oraz imperium - jak na bohatera przystało -. Tym razem potężny artefakt, włócznia russa został skradziony z świątyni na Garmie. W jakim mrocznym celu ma zostać użyta? Kto się patrzy kaprawym oczkiem z oka terroru? Tego dowiecie sie czytając książkę.

Nadal tłuszcza wrogów oraz sojuszników jest masakrowana jak łany zboża w czasie żniw. Razi trochę ile kosmicznych marines potrafi zginąć w bylejakiej akcji, ale takie uroki warhammera 40k. Stany osobowe zakonu oraz logistyka to słowa z łaciny.

Dużym plusem jest fakt tego, że nie trzeba znać poprzednich książek, by móc czytać tą część. Każda jest oddzielną sagą mitu o Ragnarze i jedynie niektóre imiona bedą nam umykać przy poznawaniu jego przygód.

Po raz kolejny William King stanął na wysokości zadania i przedstawił nam wciągającą historie Kosmicznego Marine – Ragnara. Nasz bohater staje się coraz bardziej doświadczonym wojownikiem i marzy mu się zostanie Szarym Łowcą – elitarnym wojownikiem Kosmicznych Wilków. Gdy na planecie Garma zostaje zaatakowana świątynia, w której przechowywana jest święta relikwia Kosmicznych Wilków, cały Zakon rusza by ją odbić z rąk rebeliantów. Czy uda im się tego dokonać? I jakie poniosą straty same Kosmiczne Wilki? Tego można dowiedzieć się jedynie czytając tę książkę.
Autor zbudował tutaj naprawdę ciekawą fabułę. Mamy też tutaj wiele przemyśleń samego Ragnara. Powoli przekonujemy się, że nie jest on jedynie maszyną do zabijania w imieniu Imperatora. Możemy tutaj się przekonać jakie ma on wątpliwości i przemyślenia. Również w tej książce zaczynamy zauważać, że sam Zakon Kosmicznych Wilków nie jest tak jednolity. King przedstawia nam frakcje, które konkurują między sobą w obrębie Zakonu. Książka naprawdę w świetny sposób oddaje nam klimat Świata Warhammera 40K.

Po raz kolejny towarzyszymy Ragnarowi w misji która znacząco wpłynie na jego życie i służbę w zakonie Kosmicznych Wilków. Pierwsza myśl jaka mi się nasuwa po przeczytaniu tej pozycji to iż każdy kolejny tom serii wydaje mi się lepszy od poprzedniego. Dużo lepsze opisy, bardziej intrygująca fabuła i zmiany jakie zachodzą w głównym bohaterze. Strasznie podoba mi się jak pod wpływem poznawania świata i uczenia się jak on funkcjonuje, charakter i osobowość Ragnara zmienia się. Przemyślenia, wątpliwości i zmieniające się priorytety głównego protagonisty to jedna z wielu zalet tej części. Kolejną wielką zaletą jest poznawanie zakonu od podszewki, wszystkich tradycji i konfliktów pomiędzy braćmi zakonnymi.
Pisałem o tym już przy okazji opinii o poprzednich tomach ale warto o tym wspomnieć iż ta seria to fajny sposób aby rozpocząć poznawania świata warhammera 40k z drugiej jednak strony lekka znajomość chociażby cyklu Herezji Horusa pozwoli na wyciśnięcie z Kosmicznego Wilka wszystkich smaczków i „easter eggów” związanych z nienawiścią i konfliktami które trwają nieprzerwanie od tysięcy lat.

Polecam każdemu!

FOR THE EMPEROR!!

Wersja angielska jest w moim posiadaniu.

Wersja angielska jest w moim posiadaniu.

• Warhammer
  • Warhammer 40.000