Królowa. Biografia Elżbiety II

1998-01-01
1998-01-01
Wiesław Horabik
Wielka Brytania Windsor Brytyjska Rodzina Królewska królowa Elżbieta II

Siegając po tę biografię, nie spodziewałam się, że tego typu książka może mnie wciągnąć niemal tak jak powieść. Książka ta jest kompletnym dziełem nie tylko poświęconym samej królowej czy rodzinie królewskiej, ale także monarchii oraz zmianom społeczym, politycznym i kulturowym, jakie nastąpiły między latami dwudziestymi a dziewięćdziesiątymi. Autor wykonał tytaniczną pracę, gromadząc materiały do swojego dzieła, dzięki czemu biografię nazwałabym obiektywną, rzeczową, ale również niezwykle interesującą.

• Historie prawdziwe
  • Elżbieta II (1926-2022)
  • Historia Wielkiej Brytanii
  • Przeczytane w 2022