Tędy przeszła śmierć. Zapiski z powstania warszawskiego

Bronisław Troński Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza historia
1989-01-01
1970-08-01
83-03-02819-7
Krajowa Agencja Wydawnicza
historia historia Polski II wojna światowa Powstanie Warszawskie Warszawa pamiętnik
historia
1989-01-01
83-03-02819-7

Niebywale dobrze napisana. Wciąga na każdej stronie. Czytałam ją bardzo powoli. Skwapliwie i zachłannie, chłonęłam ją jak jakąś naukę, której wstyd nie znać, nie umieć.
Tamtędy przeszła Śmierć, wymachując swoją kosą na prawo i lewo, na oślep. Obok odwagi i sprytu, trzeba było mieć ogrom szczęścia, żeby się na nią nie nadziać.
Nadzieją trzymali przy sobie Życie, jak na...

“Tędy przeszła śmierć” to fabularyzowane wspomnienia żołnierza Zgrupowania “Leśnik” wydane po raz pierwszy w 1957 roku. Autor, plutonowy podchorąży Bronisław Troński ps. “Jastrząb” w czasie Powstania Warszawskiego był dowódcą plutonu. Walczył na Woli, Muranowie i Starym Mieście skąd kanałami przeszedł do Śródmieścia, a u schyłku swej powstańczej służby brał udział w walkach...

Bardzo boli, kiedy się czyta. Książka doskonała.

Dyskusje

• II wojna światowa
  • Powstanie Warszawskie
  • Polskie
  • Powstanie warszawskie
  • II wojna światowa i nie tylko

Bronisław Troński Tędy przeszła śmierć. Zapiski z powstania warszawskiego Zobacz więcej