Wojna polsko-radziecka 1918-1920

Andrzej Leszek Szcześniak Wydawnictwo: Ośrodka Dokumentacji i Studiów Społecznych historia
8370120458
Ośrodka Dokumentacji i Studiów Społecznych
historia historia Polski XX wiek Piłsudski Rosja Radziecka wojna
historia
8370120458
historia historia Polski XX wiek Piłsudski Rosja Radziecka wojna

To pozycja, która mogłaby stanowić "zestaw startowy" dla tych, którym na razie wystarczą podstawowe informacje na temat wojny polsko-bolszewickiej. Mogłaby.
Wydaje mi się, że opracowanie o zawartości kilkudziesięciu stron ma potencjał, by przedstawić zagadnienie zdecydowanie pełniej i ciekawiej. Autor przytacza bardzo wiele długich wypowiedzi Piłsudskiego, Lenina czy...

Bardzo zwięźle opisany problem konfliktu między Polską a Rosją Radziecką w latach 1918-1920 (46stron)+ kalendarium - najważniejsze daty w czasie wojny mające wpływ na jej losy.

Książeczka daje ogólny zarys tego konfliktu, ale tylko ogólny.
Mimo to warto się z nią zapoznać.

• 2014
  • Przeczytane w 2017r.