Pod napięciem

Okładka książki Pod napięciem
Jeffery Deaver Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lincoln Rhyme (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Praski
Lincoln Rhyme FBI energia kryminał

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Uff ale było elektryzująco.
Bardzo dobra książka Deavera dużo akcji trochę szczegółów technicznych i zaskakujące jak już to bywa i tego autora zakończenie. Fajnie i szybko się czyta no i rada ode mnie nie próbujcie wytypować sami sprawcy bo jest to niemożliwe

Uff ale było elektryzująco.

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
Jest tu wszystko: miłość, kryminał, akcja, tajemnice. Jeden z tomów ulokowany został we Włoszech!
Do tego wielki szacunek do autora - to jest czternaście tomów, a nie ma grama nudy. Każdy tom jest inny. Każdy budzi zaciekawienie, wciąga. Przepadłam na ostatnie dwa i pół tygodnia i przeczytałam wszystkie tomy pod rząd.
W tym tygodniu wypatrzyłam w telewizji serial na podstawie pierwszego tomu - "Kolekcjoner kości", jednak nie powalił mnie. W mojej opinii, jest dużo gorszy od powieści. W powieści Amelia jest silną kobietą o niesamowitej osobowości. W serialu wygląda bardziej jak maskotka Rhyme`a. Zdecydowanie bardziej polecam książki.
Czternasty tom został w Polsce opublikowany w 2019 roku i od tego czasu cisza... Szkoda. Nie obraziłabym się za dalsze części cyklu... ;)
Cała serię bardzo polecam!!!

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
W tym...

Kolejna bardzo dobra pozycja z tej serii :) Uwielbiam duet Rhyme i Sachs - dzięki nim łatwo przebrnąć przez poplątane śledztwo. A do takiego można zaliczyć pogoń za sprawcą dokonującego zbrodni za pomocą prądu. Muszę przyznać, że jest to dość oryginalny pomysł i, pomimo wielu tłumaczeń odnośnie tego zagadnienia, bardzo przypadł mi do gustu.

Nowy Jork ogarnia panika w związku z serią zamachów. Ich sprawca dysponuje potężną bronią, niewidzialną i wszechobecną - miejską siecią energetyczną. potrafi manipulować przesyłem energii, wywołując łuk elektryczny o sile stapiającej stal, a przełączając kilka przewodów w instalacji budynku, może zmienić w śmiertelna pułapkę klamkę u drzwi, metalową poręcz i windę. Tropy wskazują na udział tajemniczej, nowej grupy terrorystycznej. Do akcji włączają się Lincoln Rhyme i jego zespół, wspierani przez FBI i federalny departament bezpieczeństwa. Rhyme nadzoruje też pościg za Zegarmistrzem, jedynym z niewielu morderców, których do tej pory nie udało mu się złapać. Nawał pracy odbija się na stanie zdrowia sparaliżowanego kryminalistyka. Jego zbuntowane ciało może narazić na niebezpieczeństwo członków ekipy śledczej i niewinnych ludzi - ofiary kolejnych zamachów.

Tym razem Lincoln wraz ze swoimi współpracownikami zmierzy się z przeciwnikiem, który używa nietypowej broni. Broni, która jest wszędzie, na każdej ulicy i w każdym domu Nowego Jorku, którą można użyć z odległości i której nie można odebrać. Tą bronią jest prąd. Czy zabójcą jest jeden człowiek, czy grupa terrorystów? Równolegle śledzimy losy pościgu za innym nieuchwytnym mordercą, Zegarmistrzem. Czy Kathryn Dance wspierana na odległość przez Lincolna zdoła go odnaleźć i zatrzymać, zanim kogoś zamorduje?

Miałem sporą przerwę od ostatniej książki z Rhymem i Sachs. Cieszę się, że wróciłem do tego duetu. Chociaż „Pod napięciem” jest prawdopodobnie najtrudniejszą książką Pana Deavera ze względu na tematykę prądu i związanych z nim zagadnień. Nie ukrywam, że fizyka w ogóle mnie nie interesuje, także momentami dość ciężko się to czytało i nie wszystko byłem w stanie zrozumieć, natomiast nieznajomość tej dziedziny nie powinna wpłynąć na odbiór całej książki. Najważniejsze jest tutaj śledztwo.

Nie mogę wyrzucić z kolejności książki opowiadającej o bohaterach, których uwielbiam. Fabuła jak zawsze jest zagmatwana, sporo się dzieje, mamy wiele zwrotów akcji i bardzo oryginalne narzędzie zbrodni. Sprawca poluje na ludzi za pomocą prądu, w każdej chwili coś się może wydarzyć. Książka uświadamia nam, że prąd jest wszędzie, a bez prądu dotychczasowe życie zostałoby sparaliżowane i miało katastrofalne skutki.

Lincoln Rhyme jednocześnie nadzoruje pościg za Zegarmistrzem, jednym z niewielu morderców, którym udało się uciec przed kryminalistykiem. Jest też jednym z niewielu przestępców, który może się z Rhymem równać.

Jeffery Deaver ma swój wyraźny styl. Uwielbiam duet Rhyme i Sachs, do tego spotykamy się z tymi samymi osobami, których polubiłem i się do nich przyzwyczaiłem. Zostało jeszcze pięć części. Autor zapowiedział kolejną powieść na listopad, także na premierę trochę poczekamy, ale do tego czasu mam nadzieję przeczytać wszystkie i być już na bieżąco. :)

Majstersztyk!

Majstersztyk!

Wydaje mi się, że to jedynie wina tematyki, która akurat nie trafiła w moje gusta, tak jak to było z poprzednimi sprawami. Przeczytałam ten tom tylko i wyłącznie ze względu na bohaterów, bo cała reszta mnie nie porwała, ani nie wciągnęła. Gdyby nie moje przywiązanie do Lincolna i Sachs, ocenę dałabym niższą, bo kompletnie nie mój klimat zbrodni. Być może inni będą zainteresowani sprawą i jej rozwiązaniem, ale dla mnie to była jedynie chęć poznania dalszych losów tej dwójki.

Jak zawsze, wciągająca lektura. Dobrze mieć dłuuugą historię, do której można wracać. Literatura może nie najwyższych lotów, ale na pewno dobra rozrywka.

No cóż 9 spotkanie z Amelią i Lincolnem i wciąż chce się więcej. "Pod napięciem" to kolejny świetny tom z serii. Jak zwykle książka zaskakuje i wywołuje w czytelniku dużo emocji.