Mikołaj Sęp Szarzyński a początki polskiego baroku

językoznawstwo, nauka o literaturze
83-7052-542-3
Sęp-Szarzyński barok poezja polska

Monografia idealna.

Niezwykle precyzyjne i dogłębne studium nad spuścizną poetycką Szarzyńskiego jak i nad samą jego osobą. Książka ważna, potrzebna i niezwykle przydatna, osobiście bardzo mi pomogła podczas pisania swojej pracy na temat jego poezji.

Świetnie napisane, głębokie i inspirujące studium, które merytorycznie nie wytrzymało jednak próby czasu. Niegdyś książka ta była prawdziwym objawieniem, spojrzała na epokę baroku w sposób nowoczesny, pozbawiony niegdysiejszych uprzedzeń co do literatury XVII wieku jako "zgniłego renesansu", "czasu bezguścia", "zepsucia smaku". Błoński analizuje poezję Sępa Szarzyńskiego w...

• Literaturoznawstwo
  • Studia