Księga nonsensu

Alan Alexander MilneLewis Carroll Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe satyra
The book of nonsense
1986-01-01
83-221-0348-4
Andrzej Nowicki, Antoni Marianowicz
Limeryki humor absurd

Moja miłość do tej książki nie zna granic.

Książka zawiera polskie przekłady utworów brytyjskich autorów, które przynależą do literatury absurdu. Wiele z nich jest naprawdę bardzo zabawnych. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu utwory z rozdziału makabreski oraz limeryki Leara. W zbiorze tym znaleźć można jeszcze utwory m. in. L. Carrolla, T.S. Elliota czy A.A. Milne'a.

Jest to książka, którą darzę największym sentymentem. Zawiera próbkę angielskiego humoru, w postaci zbioru wierszy i limeryków, bawiących absurdalnym, nieraz czarnym humorem.

Dla koneserów absurdu i nie tylko. Polecam.

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Humor
  • Poezja
  • Z dzieciństwa
  • POSIADAM

Dodaj cytat z książki Księga nonsensu