The Bro Code

2008-10-14
2008-10-14
978-1439110003
How I met your Mother

Okładka książki Kodeks Bracholi dla rodziców. Jak mieć dziecko i nie zwariować Matt Kuhn, Barney Stinson
Kodeks Brachol... Matt Kuhn, Barney S...
Okładka książki The Playbook. Podręcznik podrywu Matt Kuhn, Barney Stinson
The Playbook. ... Matt Kuhn, Barney S...
Okładka książki Kodeks Bracholi Matt Kuhn, Barney Stinson
Kodeks Bracholi Matt Kuhn, Barney S...
Okładka książki Bro on the Go Matt Kuhn, Barney Stinson
Bro on the Go Matt Kuhn, Barney S...

Świetna sprawa jeśli jest się fanem serialu, wiele z "świętych zasad" można było usłyszeć w telewizji. Oczywiście trzeba ją traktować z przymrużeniem oka, nie jest to coś do czego się wraca, ale na pewno przez długi czas bawią niektóre przeczytane reguły ;)

Książka przeze mnie poszukiwana od dłuższego czasu. W końcu udało mi się ją pożyczyć ale i tak chcę, żeby była moja. To jedna z tych książek, które warto mieć w swojej kolekcji. Ten kto oglądał serial dobrze wie o co w niej chodzi, jest napisana z humorem, lekka i szybko się czyta. Zdecydowanie polecam <3

Jak Tu można nie kochać Barneya??
Czytałam przez jakiś czas. Czasami na "posiedzeniach z przyjaciółmi wyciągaliśmy kodeks i czytaliśmy, czasem dla śmiechu, Czasem nawet wynikały Ciekawe dyskusje między nami. :)
Polecam każdemu kto lubi serial "Jak Poznałem Waszą Matkę". Tym którzy nie lubią również polecam Kodeks Bracholi. :)
Cieszę się że mam go na półce.
Pozdrawiam :)

Jak Tu można nie kochać Barneya??
Cieszę się że mam go na półce.
Pozdrawiam...

Przeczytałam amatorskie tłumaczenie z chomikuj.pl i szczerze go nie polecam, bo jest naszpikowane błędami.
Jak wezmę się za angielską wersję, to wtedy ocenię. ;)

Jak wezmę się za angielską wersję, to wtedy ocenię. ;)

Życiem każdego człowieka kieruje pewien kodeks postępowania. Niektórzy nazywają go moralnością. Inni religią. Lecz wtajemniczeni Brachole nazywają ten święty graal Kodeksem Bracholi.
Tradycja werbalnie przekazywana z pokolenia na pokolenie, oficjalny kodeks postępowania Bracholi – po raz pierwszy w historii zostaje udostępniony na papierze. Przestrzegając zasad zawartych w tym legendarnym, świętym dokumencie, każdy koleś może osiągnąć Broświecenie.

Nie wiem czy wiecie, ale jestem ogromną fanką sitcomu Jak poznałem waszą matkę. Uwielbiam ten serial od ponad trzech lat, i nawet teraz kiedy się skończył chętnie wracam do ulubionych odcinków.
Kodeks bracholi jest jedną z dwóch świętych ksiąg dla Barney'a Stinsona - jednego z piątki głównych bohaterów. Książka składa się ze 150 artykułów, których muszą przestrzegać Brachole. Poza tym w skład książeczki wchodzi także m.in. lista poprawek i kar, gdyby których z Bracholi złamał jeden z paragrafów.

Osoby oglądające serial wiedzą, że Barney nie należał do świętych osób. Dlaczego więc ta książka miałaby być święta? Uwierzcie mi na słowo, nie jest. Niektóre podpunkty śmieszyły mnie i nawiązywały do sytuacji z HIMYM, ale niektóre z praw były wręcz odpychające.

Wygląd książki według mnie jest cudowny i gdyby nie to zdjęcie, to Kodeks Bracholi wyglądałby jak ten z serialu. W środku kodeks także prezentuje się bardzo dobrze. Na brzegach kartki są ciemniejsze, dzięki czemu zbiór praw Bracholi wygląda jak stara księga.

Humor Pana Stinsona wylewa się ze stron. Niektórym się spodoba, innych może obrzydzić.
Myślałam na początku, że księga jest bardziej dla mężczyzna, ale nic bardziej mylnego. Kobiety też znajdą tu coś dla siebie, chociaż niekiedy artykuły wydawały mi się obraźliwe bądź ohydne.

Mimo niektórych wad książkę polecam, ale jest ona raczej skierowana do osób wtajemniczonych [czyt.oglądających serial]. Ale jeśli pozycja Was zainteresuje to polecam serdecznie serial. nawet jak Was do niej nie ciągnie to polecam serial.

http://moje-buki.blogspot.com/ <---------------- ZAPRASZAM :)

Idealna dla fanów HIMYM.

Idealna dla fanów HIMYM.

Tylko dla fanów seriali. Treści to za dużo tu nie ma, należy traktować tą książkę bardziej jako zabawny gadżet, po który można sięgnąć na parę minut na poprawę humoru, albo w trakcie spotkań towarzyskich.

W moje ręce wpadła angielska wersja The Bro Code, bo stwierdziłem, że lepiej przeczytać tę pozycję w ojczystym języku, żeby nie przeoczyć pewnie kilku gierek słownych ;)
Książka znana dla wszystkich fanów HIMYM, opisuje zasady, którymi kierować się powinni między sobą prawdziwi kumple. Poziom humoru na poziomie serialu, pośmiać można się wiele razy, zdecydowanie polecam tym, którzy zakochani byli w serialu (przynajmniej do ostatniej sceny...).
Ogólnie mimo około 200 stron, czyta się bardzo szybko ze względu na to, że wraz z końcem zasady zmienia się strona, więc czasem mamy do czynienia z jednym zdaniem na jeden stronie. Okładka bardzo fajnie przygotowana, a dedykacja powala ;) Na końcu mamy mini-słowniczek, który pomoże nam zrozumieć kilka pojęć ze slangu Barneya, które mogą być nie do końca jasne.
Ode mnie wielki plus - ciekawy dodatek do serialu.

Uwielbiam serial "How I met your mother". Uwielbiam postać Barneya i jego podejście do życia. Uwielbiam wszystkie wzmianki o "Kodeksie Bracholi", który ma rozstrzygać męskie spory. I uwielbiam to, że został naprawdę wydany. To trochę tak, jak gdyby serial mieszał się z rzeczywistością <3
"Barney Stinson" i Matt Kuhn odwalili kawał dobrej roboty. "Kodeks" jest naprawdę zabawny, a każdy artykuł nawiązuje do którejś ze scen serialu. To po prostu miła i szybka lektura-w sam raz na upalny wieczór, szczególnie dla tych, którzy wciąż nie mogą się pogodzić z tym, że "HIMYM" skończyło się już na dobre.

• 2010
  • Poszukuję