Płeć śmierci

sztuka historia sztuki śmierć ikonografia esej filozofia
sztuka
Eseje o Sztuce
sztuka historia sztuki śmierć ikonografia esej filozofia

Ciekawe eseje, interesujące ryciny. Mankament - niektóre cytaty nie przetłumaczone na język polski, co utrudnia odbiór.

Bardzo ciekawa książka w dodatku pięknie wydana. Bardzo ładne ilustracje, co według mnie znacznie podnosi jej walory:) Jedyne, co mnie trochę irytowało, to to, że miałam wrażenie, że autor chce mi na siłę udowodnić moją głupotę. Często cytował znane i mniej znane dzieła i wszystkie w oryginale, bez tłumaczeń. Można było bez tego zrozumieć bez problemu przesłanie, bo one...

"Płeć śmierci" to jedna z najpiękniej wydanych książek jakie ostatnio widziałam. Nie wystarczy jej przeczytać - trzeba ją mieć, jako przedmiot, małe dzieło sztuki. Piękna jest okładka - wyglądająca jak z papieru czerpanego, czarna, twarda, z oszczędnie napisanym tytułem i nazwiskiem autora i z wprasowanym fragmentem obrazu "Triumf śmierci" Pietera Bruegela. Może to...

Zbiór esejów, które zachwycają swym językiem i wymową ukazując spojrzenie ludzi w różnych epokach na śmierć, na ten nieodłączny aspekt życia ludzkiego. Eseje napisane niczym opowiadania przez Jana Białostockiego wciągają czytelnika w świat tego co nieuniknione, tego co czeka każdego z nas.

• Sztuka
  • Chcę w prezencie
  • Thanatos
  • Historia sztuki
  • Przyjmę na wymianę
  • Okultyzm, spirytyzm
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Płeć śmierci