Dziedzictwo I

Zofia Kossak-Szczucka Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX biografia, autobiografia, pamiętnik
83-06-02552-0
Instytut Wydawniczy PAX
historia saga kossaków powstanie styczniowe
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-06-02552-0
historia saga kossaków powstanie styczniowe

Dobra.

Kossakowie obfitowali w talenty malarskie i literackie i tak jak dla malarzy tego nazwiska ulubionym tematem były konie, tak dla literatek (tak się złożyło, że zdolności coś miały wspólnego z płcią i malarstwem trudnili się mężczyźni, a literaturą kobiety) takim tematem była rodzina. I dlatego śmiem twierdzić, że Kossakowie to rodzina najdokładniej w naszej literaturze...

Ta książka mnie po prostu urzekła, nie widnie i dość nudno zaczynająca się opowieść po parunastu stronach rozwija się w pełni. Zawiera w sobie bardzo spójnie przestawiony opis życia dworskiego, mentalności społeczeństwa, sytuacji politycznej, w porównaniu z życiem paryskim i dolą emigrantów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• 2001