Jego Wysokość Pirat

Okładka książki Jego Wysokość Pirat Gaelen Foley
Okładka książki Jego Wysokość Pirat
Gaelen Foley Wydawnictwo: Amber Cykl: Trylogia Ascencion (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Trylogia Ascencion (tom 1)
Pirate Prince
Amber
2001-03-01
2001-03-01
83-7245-594-5
Maria Wójtowicz
romans historyczny

Bardzo emocjonujaca! Obgryzlam na koncowce dwa paznokcie. A mialam zapuszczac, takze uwazam to za wyznacznik przyzwoicie poprowadzonej akcji… ACZKOLWIEK, niestety jest to tez ksiazka bardzo frustrujaca. Ma sie ochote udusic raz bohatera raz bohaterke za bycie kretynami. Niemniej da sie ich lubic, i zdecydowanie sie im kibicuje. Generalnie calkiem porzadnie oddany klimat statku, sposob pisania miejscami bardzo infantylny, ale da sie przezyc bez zgrzytania zebami. Koncowka na tyle emocjonujaca ze polecam :)

Książka w miarę fajna, czytanie szło w miarę sprawnie, aż do momentu wprowadzenia durnych rozterek Allegry... O matko i córko i wszyscy święci... Nie wiem, może ja jestem jakaś dziwna i nie rozumiem życia, ale w mojej opinii główna bohaterka ma trochę dziwny system wartości. Lazar oferuje jej wszystko co ma, nieba by jej przychylił i gwiazdkę dał gdyby tylko kiwnęła palcem, a ta jak sobie udumała, że trzeba ratować ojczyznę to koniec. I non stop takie pierdololo typu bla bla bla on musi wrócić, bo jest królem i ma do tego prawo, bla bla bla i może ich zabiją, ale nie szkodzi, bo on ma prawo do tronu, bla bla bla bla... Aż nie chce się o tej książce myśleć, a co dopiero pisać. Jedyny plus w powieści Lazar i dla niego moje 3 gwiazdki. Zaczęłam czytać tę książkę 6 czerwca, 22 lipca skończyłam i niech to będzie podsumowanie tego "dzieła".

Naprawdę dobra opowieść, świetna historia, boscy bohaterowie no i oczywiście szczęśliwe zakończenie ;)

Na początku książka mimo, że mnie wciągnęła to jakoś mnie irytowało zachowanie głównych bohaterów, jednak im dalej tym lepiej się ją czytało, aż nie mogłam się oderwać. Podobała mi się postać głównego bohatera, fajne dialogi.
Polecam tę bajkę dla dorosłych

Polecam tę bajkę dla dorosłych

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ta książka ma tak wysoką ocenę. Pomysł całkiem fajny, początek też niezły ale później już tylko równia pochyła:-) Może obronił się jeszcze główny bohater ale jego ukochana .... no cóż jak dla mnie to była żałosna.
A już myślałam, że książka będzie podobna do "Królestwa marzeń" szkoda, że się pomyliłam.

Nie wiem jak to się dzieje, ale książki Gaelen Foley pomimo całej swej naiwności są magiczne. Interesujący bohaterowie, którzy po prostu żyją na kartach powieści, ciekawa fabuła, wszystko może zbyt przewidywalne i ckliwe, ale chwyta za serce. Polecam. :)

Książka dobra, dosyć zabawna, jednak miejscami odniosłam wrażenie jakby napisała ją nastolatka. Dodatkowo umieszczanie w tekście wielce doniosłych wierszy czy fragmentów Biblii sprawiało wrażenie jakby autorka usilnie chciała podnieść poziom swojego 'dzieła'. Co mnie najbardziej rozbroiło były dwa zdania w którymś z początkowych rozdziałów: 'przycisnął ją do pnia i napierał na nią tak mocno, że czuła jak rękojeść jego szpady wpija jej się w ciało. I nagle uświadomiła sobie, że nie był uzbrojony'- to było kapitalne, po prostu klasyk, o mało nie spadłam z krzesła ze śmiechu jak to przeczytałam. To był kolejny dowód na to, że pozycja nie grzeszy wysokim stylem i klasą, jednak przyznaję się bez bicia, że książka jest wciągająca, czyta się jednym tchem.

Bardzo fajna książka, debiutującej wtedy autorki. Zostałam porywana w świat honorowych korsarzy, walki o władzę i szalenie namiętnej miłości. Polecam na romantyczny wieczór ;)

Wspaniała książka, czyta się ją bardzo przyjemnie, główny bohater jest marzeniem każdej kobiety :) uwielbiam książki Gaelen Folley

Fajna, trzyma w napięciu

Fajna, trzyma w napięciu