Szkoła, balet, całus przez komórkę

Okładka książki Szkoła, balet, całus przez komórkę Sissi Flegel
Okładka książki Szkoła, balet, całus przez komórkę
Sissi Flegel Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Bille (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bille (tom 3)
Schule, Ballett & Handykuss
Wydawnictwo Dolnośląskie
2009-01-01
2009-01-01
Anna Maria Adamczyk

Kiedyś, gdy przeczytałam tę książkę wydała mi się ona całkiem fajna. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że jest to trzecia część przygód Bille.
Teraz, gdy przeczytałam wszystkie trzy, to ta część wydała mi się nudnawa. W zasadzie wciąż to samo. Dopiero ponad połową książki zaczęło dziać się coś nowego...

Tino przygotowuje się do egzaminów do Akademii Baletowej, przez co ma bardzo mało czasu. Treningi są dla niego najważniejsze, a Bille doskonale to rozumie. Dzięki istnieniu komórek mogą do siebie dzwonić. Nadchodzi szkolna zabawa. Bille czeka na swoją sympatię albo przynajmniej na jakąś wiadomość od niego. Ze względu na hałas, dziewczyna nie słyszy swojej komórki, a wtedy dochodzi do pomyłki. Całuje chłopaka, którego uważała za Tino, a który nim nie był. Jedynym sposobem, aby wywiązać się z kłopotów, które spadły na Bille, jest wymyślenie czegoś szczególnego. Tym razem telefon jej nie pomoże.

Fabuła jak najbardziej jest ciekawa, mimo tego, że książka nie jest zbudowana z jakichś zawiłych akcji i wzrastającego napięcia. Problemy bohaterki potrafią umilić nam czas. Są pełne emocji i przede wszystkim są realne. Każdej z nas mogłoby się to przytrafić. Książka wciąga, a my z każdą kolejną stroną wciągamy się w zwariowaną historię zwykłej nastolatki.

Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Styl autorki jest dość łatwy w odbiorze, dzięki temu książkę pochłania się w zawrotnym tempie. Opisy uczuć, przemyśleń i wydarzeń są dobrze zbudowane. Nic nie przeciąga się ze strony na stronę, a wszystko i tak dobrze zostało przekazane.

Bohaterowie zostali dobrze nakreśleni. Nie poznajemy ich od głębszej strony, ale to nie stanowi problemu dla mało wymagających czytelniczek, jakimi są dziewczyny, które dopiero zaczynają swoją podróż z książkami, albo lubią takie mało zobowiązujące historie.

Po książkę sięgnęłam, gdy byłam jeszcze w podstawówce, jednak ostatnio sobie o niej przypomniałam, gdy wertowałam katalog książek od Wydawnictwa Dolnośląskiego i uznałam, że powinnam wam ją polecić. Teraz nie gustuję w tego typu książkach, ale wciąż pamiętam, jak dobrze czytało mi się tę książkę. Zapada w pamięć.

Książka zdecydowanie jest książką dla pań, a ściśle mówiąc dla dziewczyn w wieku 10-13 lat, jednak polecam ją każdej, która ma po prostu ochotę na tę powieść. Nie ma w niej namiętności, wartkiej akcji, rzeczy nadprzyrodzonych. Można nieźle się przy niej bawić, a dziewczyny w tym wieku mogą utożsamić się z bohaterką, która jest taka jak one.

Miałam do wykorzystania bon w księgarni i mój wybór padł na tą książkę.Niestety nie kapnęłam się,że to 2 część.Mimo tego można było połapać się w akcji.Książka dosyć ciekawa,zabawna,ot taka lekka do czytania.

SMF: "Szkoła, balet, całus przez komórkę" jest dosyć babską książką, ale na plus. Nie ma w niej jakiejś porywającej akcji, czy namiętności. Po prostu zwyczajna nastolatka i realne problemy jakie mogą jej się przytrafić. Zabawna, dobrze się ją czyta. Myślę, że najlepszy wiek na przeczytanie tej książki to dziewczyna 11-14 lat.
Queen Dee: Książka "Szkoła, balet, całus przez komórkę" jest książką zabawną, z dużą ilością emocji. Bohaterka, ma realne problemy. Przeżywa wzniesienia i upadki, ale najczęściej wychodzi z opresji. Czytałam ją dawno, ale mimo tego pamiętam co się wydarzyło - co wskazuje, że zapada w pamięć. Jak na wiek osoby, która powinna ją przeczytać - jest naprawdę dobra, jednak według mnie wiek to 9-12 lat.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/12/szkoa-balet-caus-przez-komorke.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/

Queen Dee: Książka "Szkoła, balet, całus przez...

dostalam w prezencie od Natalki:*i czytam

dostalam w prezencie od Natalki:*i czytam

Bardzo mi się ta książka spodobała i sądzę że warto ją przeczytać.

Bardzo mi się ta książka spodobała i sądzę że warto ją przeczytać.

Książka nudna jak jej poprzednik. Akcja mało wciągająca a bohaterowie tacy nijacy. Dla mnie ta książka to była strata czasu.

• Czytane wielokrotnie
  • Dzieciństwo (do 2010)
  • Do sprzedaży

Dodaj cytat z książki Szkoła, balet, całus przez komórkę