Zapisane na glinie

sumer babilonia egipt starożytność żyzny półksiężyc
historia
8320701066
sumer babilonia egipt starożytność żyzny półksiężyc

Jest to typowa praca historyczna starej daty, jak to na własny użytek określam. To znaczy, że nie można jej zarzucić braku profesjonalizmu, że jest w niej dużo informacji, ale brakuje troski o czytelnika – amatora. Tekst co prawda nie jest napisany jakimś wybitnie naukowym językiem, jest dość łatwo przyswajalny, ale mnogość pojawiających się nazw władców, ludów i krain...

Książka skupia się głównie na piśmie klinowym, jego rozwoju i przeznaczenia. Gdyby nie prywatne listy mezopotańczyków można było by umrzeć z nudów, bo cała teoria pochyłych klinów może człowieka dobić. Mam tym całkowitą nadzieję, że jej znajomość pomoże mi na studiach, ludziom, którzy nie muszą, a po prostu lubią starożytny świat - nie polecam.

Dyskusje

• historia
  • Historia
  • Starożytność, archeologia
  • Popularno-naukowe
  • Inwentaryzacja
  • "orientalne"
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Zapisane na glinie