Robot nr 3

Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Spotkanie w przestworzach 2 - antologia młodych 79 Andrzej Milczarek, Jerzy Misiec, Julia Nidecka, Marek Oramus, Maciej Parowski, Zbigniew Pietrzykowski, Zbigniew Prostak, Jacek Rodek, Marek Rustecki, Darosław Jerzy Toruń, Andrzej Żelazny, Wiktor Żwikiewicz
Ocena 6,1
Spotkanie w pr... Andrzej Milczarek, ...
Okładka książki Bardzo dziwny świat. Opowiadania fantastyczne Fredric Brown, Jack Finney, Ariadna Gromowa, Zenna Henderson, Raphael A. Lafferty, Lew Mogilew
Ocena 6,6
Bardzo dziwny ... Fredric Brown, Jack...
Okładka książki Droga do science fiction. Od Gilgamesza do Wellsa Edward Bellamy, Ambrose Bierce, Henry Rider Haggard, Nathaniel Hawthorne, Rudyard Kipling, John Mandeville, Edgar Allan Poe, Jonathan Swift, Juliusz Verne, Herbert George Wells
Ocena 7,0
Droga do scien... Edward Bellamy, Amb...

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
44 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
657
649

Na półkach: , ,

Kolejny tomik ze świetnie zaprojektowanej serii "Stało się jutro". Zawsze kiedy zabieram się za nią podziwiam ten świetny projekt w estetyce lat 70'. Do zbiorków trafiają opowiadania o różnych poziomach. Wielu z publikowanych autorów nigdy nie wydało własnego zbiorku czy powieści. W zbiorku nr 6 mamy jedno opowiadanie Andrzeja Zajdla. Jest to jedno z jego średnich opowiadań. W całym zbiorku moja uwagę przykuło opowiadanie "Kłopoty wynalazcy". Nie oceniam tutaj walorów literackich raczej pomysł i wyobraźnię samego autora. Bo pamiętajmy, że to opowiadania publikowane onegdaj w "Młodym Techniku" i bardzo często byli to zupełni amatorzy.

Czytałem "Kłopoty wynalazcy" z zaskoczeniem - miałem wrażenie, że czytam opis jednego z odcinka serialu "Black Mirror". Digitalizacja świadomości i przeniesienie jej do maszyny. I związane z tym postrzeganie "ja". Łał, toż to lata 70'!

Zbiorek zdecydowanie dla sympatyków polskiej SF.

Kolejny tomik ze świetnie zaprojektowanej serii "Stało się jutro". Zawsze kiedy zabieram się za nią podziwiam ten świetny projekt w estetyce lat 70'. Do zbiorków trafiają opowiadania o różnych poziomach. Wielu z publikowanych autorów nigdy nie wydało własnego zbiorku czy powieści. W zbiorku nr 6 mamy jedno opowiadanie Andrzeja Zajdla. Jest to jedno z jego średnich...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
2777
653

Na półkach: ,

Ramotka z opowiadaniami pierwotnie publikowanymi w "Młodym Techniku", dziś już raczej niezbyt zajmująca. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że autorzy zgromadzonych tu tekstów bardziej koncentrowali się na technicznych aspektach konkretnych zjawisk i wynalazków niż na stronie literackiej, w związku z czym z dzisiejszego punktu widzenia historie często bywają naiwne i miewają problemy z rozsądnym zwieńczeniem intrygi.

"Robot nr 3" Zajdla jest rodzajem eseju, stanowiącego rekonstrukcję zorganizowanego w 1993 roku lotu na Urana, przerwanego ze względu na problemy z tytułowym robotem. "Max" Jana Kopczewskiego proponuje dość statyczny rzut oka na czasy, gdy wśród zminiaturyzowanej ludzkości żyje sobie samotny osobnik o dawnych - tzw. mamucich - rozmiarach. "Przestrzeń życiowa" Rosjanki Marii Czudakowej, chyba najoryginalniejsza koncepcyjnie, bawi się pomysłem człowieka, którego życie jest ograniczone nie czasem, a przestrzenią. Z kolei "90 000 000 000 kilometrów od Słońca" Andrzeja Czechowskiego opowiada o problemach z kosmicznym porostem. Opowiadanie jest o tyle interesujące, że koresponduje z umieszczoną w powieści (i potem serialu) "The Expanse" ideą kosmicznego bytu, żywiącego się promieniowaniem. Książkę zamykają "Kłopoty wynalazcy" Adama Jaromina, tekst najsłabszy, urywający się w przypadkowym miejscu i nie potrafiący ani sensownie wykorzystać pomysłu (możliwość przerzucenia zawartości ludzkiego umysłu w komputer i kontynuowanie jego funkcjonowania w elektronicznej wersji),ani postawić jakichkolwiek zdecydowanych wniosków.

Przeczytać więc można, ale z pewnością nie będzie to niezapomniana lektura.

Ramotka z opowiadaniami pierwotnie publikowanymi w "Młodym Techniku", dziś już raczej niezbyt zajmująca. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że autorzy zgromadzonych tu tekstów bardziej koncentrowali się na technicznych aspektach konkretnych zjawisk i wynalazków niż na stronie literackiej, w związku z czym z dzisiejszego punktu widzenia historie często bywają...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
476
457

Na półkach: , ,

Podtytuł: "Opowiadań fantastycznych zbiór szósty", drugi: "Robot nr 3" — od pierwszego tekstu. Króciutki zbiorek pięciu opowiadań, które wcześniej ukazały się w "Młodym Techniku". W sumie kilkadziesiąt stron, zdarzało mi się czytać opowiadania dłuższe niż cała książeczka. Co nie znaczy, że szorty są złe.

Ogólnie, wydaje mi się, że zbiorek może zainteresować. W każdym tekście znajdzie się coś ciekawego, nie ma tu bardzo słabych opowiadań.

Po parę słów o poszczególnych opowiadaniach tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2018/07/stao-sie-jutro-robot-nr-3.html

Podtytuł: "Opowiadań fantastycznych zbiór szósty", drugi: "Robot nr 3" — od pierwszego tekstu. Króciutki zbiorek pięciu opowiadań, które wcześniej ukazały się w "Młodym Techniku". W sumie kilkadziesiąt stron, zdarzało mi się czytać opowiadania dłuższe niż cała książeczka. Co nie znaczy, że szorty są złe.

Ogólnie, wydaje mi się, że zbiorek może zainteresować. W każdym...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    61
  • Posiadam
    28
  • Chcę przeczytać
    27
  • Fantastyka
    5
  • Science Fiction
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Mam
    2
  • Antologia
    1
  • 🚀 Fantastyka naukowa
    1
  • Antologie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Robot nr 3


Podobne książki

Przeczytaj także