Szansa geniuszu

Stało się jutro [Nasza Księgarnia] (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
1974-01-01
Stało się jutro
Sf Stało się jutro

Okładka książki Dusza do wynajęcia Władlen Bachnow, Dmitrij Bilenkin, Ilja Warszawski
6,7
Dusza do wynaj... Władlen Bachnow, Dm...
Okładka książki Czarne Żurawie Kir Bułyczow, Wiktor Kołupajew, Władimir Michajłow, Ilja Warszawski
6,7
Czarne Żurawie Kir Bułyczow, Wikto...
Okładka książki Instar omnium Dariusz Filar, Gabriela Górska, Krzysztof Wiesław Malinowski, Wiktor Żwikiewicz
6,6
Instar omnium Dariusz Filar, Gabr...

Przeciętny zbiorek z połowy lat 60'. Chociaż zawsze kiedy biorę kolejną część z serii z przyjemnością podziwiam estetyczne wydanie o nietypowym formacie, ilustracje na okładce i wewnątrz. Świetny projekt serii. Same opowiadania są "nierówne" - jedne lepsze inne gorsze. Nawet otwierające zbiorek opowiadanie Janusza Zajdla jest takie sobie. Po większości z nich...

Antologia opowiadań mieszanych - z eksperymentami i automatami. Pomysły na ogół są ciekawe, ale wykonanie tekstów jest nierówne, a puenty często zbyt pospieszne.

Te lepsze opowiadania to wartki i dowcipny "Pojedynek" Weinfelda, o dwóch konstruktorach i walce ich mechanicznych monstrów na bezludnej wyspie (opowiadanie wyszło potem w KAWie, w autorskim zbiorze "Władcy...

Według mnie książka jest bardzo różnorodna. Opowiadania są napisane świetnie i bardzo mi podobają. Chyba najbardziej podobała mi się "Telechronopator" i "Władcy czasu". Opowiadania są bardzo dobre i autorzy poszczególnych opowiadań mogliby pisać książki i nieźle zarabiać na tym.

Opowiadania w tej serii były bardzo różne, niektórre znakomite. mam wielki sentyment do tej serii.

• Fantastyka
  • 2014
  • 2019
  • Stało się jutro
  • Antologie
  • Fantasy Horror SF
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Szansa geniuszu