W blasku świec

Okładka książki W blasku świec Janelle Taylor
Okładka książki W blasku świec
Janelle Taylor Wydawnictwo: Amber Seria: Wszystko dla Pań literatura obyczajowa, romans
Wszystko dla Pań
By candlelight
Amber
2000-11-01
2000-11-01
Agnieszka Pusz-Lis
thriller romantyczny

Kocham tę książkę.Za każdym razem odkrywam ją na nowo. Tyle emocji i uczuć. Losy Kate i Jake porywają od pierwszej kartki.
Jedna z moich najukochańszych książek.

Jedna z moich najukochańszych książek.

10 gwiazdek z małym minusem bo aż chciałoby się czytać dalej. 🙂

10 gwiazdek z małym minusem bo aż chciałoby się czytać dalej. 🙂

Kate Rose to atrakcyjna kobieta po trzydziestce, która od śmierci męża samotnie wychowuje siedemnastoletnią córkę. Mąż starszy od niej, o dobre kilkanaście lat niespodziewanie umiera i zostawia jej swoją firmę. I w tym czasie do jej życia ponownie wkracza Jake Talbot- chłopak, który kiedyś złamał jej serce. Czy teraz po prawie dwudziestu latach coś może ich dalej łączyć? Wszak pierwszej miłości podobno się nie zapomina. Jednak Kate ma swój własny sekret, który może na zawsze zniszczyć to co udało się jej stworzyć...

Nie oczekiwałam od tej książki dużo- miała być ciekawa i miałam przy niej miło spędzić czas. Myślałam, że główna bohaterka okaże się dwudziestoparoletnią kobietą, gdzie pojęcie bizneswoman niewiele znaczy. A dostałam bardzo ciepłą opowieść o więzach rodzinnych, o uczuciu zdrady, straty oraz o wartości wybaczania. I wbrew pozorom Kate nie została wyrachowaną kobietą sukcesu, która pod wpływem miłości diametralnie się zmienia. Autorka nakreśliła ją jako postać pełną miłości i zrozumienia, która dużo w życiu wycierpiała, ale mimo wszystko nadal je kocha, bo wie, że ma dla kogo żyć.

Powieść trudno nie nazwać przewidywalną. Bardzo łatwo można zgadnąć, co wydarzy się na kolejnej stronie, wyczuć napiętą atmosferę w powietrzu oraz powiedzieć, kiedy oni się wreszcie pocałują. Nie ma tuta wątku zaskoczenia, ani wielkiego szoku czy niedowierzania. Można by wręcz pokusić się o stwierdzenie, że czuć tutaj monotonię. I zgadzam się z tym wszystkim. Jednak historia ta ma w sobie to czego, w danym momencie od niej oczekiwałam. Może kiedy przeczytałabym ją w innym czasie, oceniłabym ją inaczej. Tego nie wiem i nie dane mi będzie tego sprawdzić, bo czuję, że każde kolejne podejście do tej książki, wywoła u mnie przyjemne uczucie oczekiwania na coś dobrego.

Bardzo lubię to uczucie, kiedy wchodzę do biblioteki, patrzę na książkę, czasem czytam opis i podświadomie czuję, że historia tam opisana przypadnie mi do gustu. Wiem wtedy, że nawet jeśli miałabym nieść tę książkę w zębach ( bo miejsca mi w torbie zabraknie),to ją wypożyczę i przeczytam. Nie znam autorki, pierwszy raz widzę okładkę i czuję "to coś" co mówi mi "Ej Dominika, weź tę książkę, na pewno Ci się spodoba". Uwielbiam taki stan.

W zrozumieniu książki pomagają nam retrospekcje z przeszłości Kate i Jake'a. Wiemy jak czuli się wtedy bohaterowie, o czym myśleli, jak bardzo cierpieli. To wszystko przekłada się na teraźniejszość, na chwilę dwadzieścia lat później, kiedy to razem z bohaterami zastanawiamy się co by było gdyby.

To nie tak, że książka nie ma wad, bo jakieś mieć musi. Wiem, że tam były, jednak minęło już sporo czasu odkąd zamknęłam ją na ostatniej stronie i nie potrafię sobie tych niedociągnięć przypomnieć. Za nic mi się nie udaje. Jednak mam tą świadomość, że nie mogę nazwać tej książki idealną, bo popełniłabym wielki błąd.

• Janelle Taylor
  • Przeczytane ponownie :)
  • Przeczytane 2001
  • 2016
  • Taylor Janelle
  • łatwe- lekkie i przyjemne - pojedyncze

Janelle Taylor W blasku świec Zobacz więcej