Co to jest matematyka?

Okładka książki Co to jest matematyka?
Richard CourantHerbert Robbins Wydawnictwo: Prószyński i S-ka informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
83-7180-005-3
Rafał Kołodziej
matematyka

więcej Więcej

Jestem studentem matematyki i po książkę sięgnąłem w celu pogłębienia wiedzy na temat historii matematyki, jej podstaw, ewolucji paradygmatów i pojęć - chciałem się dowiedzieć co to jest matematyka. Miałem wszelkie podstawy by stawiać względem tej książki takie oczekiwania, już choćby po samym tytule. Czy dowiedziałem się co to jest matematyka? Nie. Dowiedziałem się głównie...

Na półkach: , , , ,

To klasyczne dzieło matematyki popularnej, napisane w latach 40-tych ubiegłego wieku przez czołowych ówczesnych matematyków, niewiele się zestarzało. Ambicją autorów było przedstawienie najważniejszych działów matematyki w formie w miarę lekkiej, ale nie unikając formalnych rozważań, twierdzeń i dowodów. Trzeba przyznać, że im się to udało.

Wróciłem do tej książki po...

Książka jest przekrojem przez całą matematykę. Myślę, że każdy zainteresowany znajdzie dla siebie w niej coś ciekawego - na początku przeczytałem ją od deski do deski, a teraz zaglądam jeszcze raz do najciekawszych dla mnie fragmentów. Znajdziemy tam i geometrię i topologię, i teorię liczb i analizę. A najciekawsze jest to, że wszystkie części są jakby odrębnymi wykładami,...

• Matematyka
  • Chcę w prezencie
  • Maths
  • Do wyszukania
  • Matematyka/Informatyka/Fizyka
  • Ohoho

Dodaj cytat z książki Co to jest matematyka?