Księga tysiąca i jednej nocy. Tom 3

Okładka książki Księga tysiąca i jednej nocy. Tom 3
autor nieznany Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Cykl: Księga tysiąca i jednej nocy (tom 3) klasyka
klasyka
Księga tysiąca i jednej nocy (tom 3)
كِتَاب أَلْف لَيْلَة وَلَيْلَة (kitāb ʾalf layla wa-layla)
Państwowy Instytut Wydawniczy
1973-01-01
1973-01-01
Jerzy Lisowski, Krystyna Skarżyńska-Bocheńska, Jerzy Bogdanowicz, Andrzej Czapkiewicz, Anna Kmietowicz, Władysław Kubiak, Alicja Małecka, Zbigniew Maśka, Anna Miodońska-Susułowa, Krystyna Rapacka-Rościszewska
baśnie tysiąca i jednej nocy Szeherazada baśń III

Tom trzeci przynosi między innymi bajki o dostojnikach dworu Abbasydów - Abu-Nuwasie czy Jichji ibn Chalidzie - a także o znanym z bajek kalifie Harunie ar-Raszidzie. Tom zamyka znana z wcześniejszego, jednotomowego wydania Opowieść o hebanowym koniu.

Dodaj cytat z książki Księga tysiąca i jednej nocy. Tom 3