Starówka 1944. Zarys organizacji i działań bojowych Grupy "Północ" w powstaniu warszawskim

Piotr Stachiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej historia
83-11-06881-X
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historia historia Polski II wojna światowa Armia Krajowa Powstanie Warszawskie Warszawa Stare Miasto
historia
83-11-06881-X

Jedna z najlepszych książek o PW jakie przeczytałem, tutaj autor skupia się na Starówce, ale tam toczyły się najcięższe boje. Książka napisana surowo, bez opinii, bez własnych przemyśleń, a oparta na relacjach i dokumentach polskich i niemieckich. Polecam.

Grupa "Północ" w Powstaniu Warszawskim działająca na terenie Starego Miasta od 1 sierpnia do momentu przebicia się na Śródmieście lub przejścia kanałami.Pozycja warta zapoznania się z nią.

• Powstanie warszawskie
  • Historia Polski i okolic