rozwińzwiń

Pod kryptonimem Wkra

Okładka książki Pod kryptonimem Wkra Tadeusz Fijałkowski
Okładka książki Pod kryptonimem Wkra
Tadeusz Fijałkowski Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza powieść historyczna
455 str. 7 godz. 35 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Data wydania:
1971-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1971-01-01
Liczba stron:
455
Czas czytania
7 godz. 35 min.
Język:
polski
Tagi:
historia Polski II wojna światowa Bataliony Chłopskie partyzantka ruch oporu
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1149
252

Na półkach:

Dobre i tylko dobre. Książka miała na celu przedstawienie możliwie jak najwięcej informacji na temat działalności i historii chłopskiego ruchu oporu podczas DWSu na północnym Mazowszu (powiaty płocki, przasnyski, mławski, ciechanowski, płoński). Rejon to trudny bo mało zalesiony, gęsto zaludniony niemieckimi kolonistami (do dziś jak się podróżuje wzdłuż Wisły po lewym czy prawym brzegu można znaleźć sporo pozostałości po nich głównie w postaci cmentarzy) i w dodatku bezpośrednio włączony do Rzeszy. Nic więc dziwnego, że poziom działań ruchu oporu nie był tak spektakularny jak na Zamojszczyźnie czy Kresach i fajnie, że autor zadał sobie trud utrwalenia pamięci o ludziach tworzących konspiracyjny ruch ludowy i jego zbrojne ramię na tym terenie. Sam zresztą członkiem podziemia był. Nazwisk, miejsc, pseudonimów jest tu masa i to podstawowa zaleta tej pracy, zwłaszcza, ze książek o Batalionach Chłopskich zwyczajnie nie ma wiele - nigdy nie byli mainstreamem (jak to się ładnie dziś mówi),najpierw w cieniu GL/AL potem AK a dziś ciekawszy jest temat NSZu i Wyklętych (zarówno jedni jak i drudzy zresztą zasługują na jakieś sensowne nowe opracowania) a BCh jest jakby zawsze gdzieś z tyłu więc fajnie, że takie coś się kiedyś ukazało.
Natomiast to co mnie odrzuca to bezustanne komunizowanie autora. Czytam sporo książek wydanych w PRL i ok rozumiem, hołd dla epoki o tak dla bezpieczeństwa etc. Normalnie staram się na to nie zwracać uwagi ale tym razem jest tego taki nawał, robiący z BChowców w zasadzie chłopską przybudówkę PPRu i GL/AL, że aż zęby bolą.

Dobre i tylko dobre. Książka miała na celu przedstawienie możliwie jak najwięcej informacji na temat działalności i historii chłopskiego ruchu oporu podczas DWSu na północnym Mazowszu (powiaty płocki, przasnyski, mławski, ciechanowski, płoński). Rejon to trudny bo mało zalesiony, gęsto zaludniony niemieckimi kolonistami (do dziś jak się podróżuje wzdłuż Wisły po lewym czy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4
  • Przeczytane
    3
  • Teraz czytam
    1
  • Historia - bo lubię :)
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pod kryptonimem Wkra


Podobne książki

Przeczytaj także