Prawa Murphy'ego

Iwona Haluch
Prawa Murphy'ego

śmieszna. Mam ją z nie wiem kąt. Szkoda że to nie nasze prawo polskie

śmieszna. Mam ją z nie wiem kąt. Szkoda że to nie nasze prawo polskie

Bez sensu jest ta książeczka. Zbiór praw Murphy'ego, które wszystkie w zasadzie brzmią tak samo, tylko odnoszą się do różnych sytuacji lub są inaczej sformułowane. Nie nadaje się do czytania więcej niż 2 stron na raz - w miejscu, gdzie król chadza piechotą ;)

"Jeśli jest więcej niż jeden sposób wykonania pracy, i jeden z nich skutkuje katastrofą, to ktoś to w ten sposób zrobi" - tak brzmi w przybliżeniu Prawo Murphy`ego. Oczywiście jest ono wielokrotnie zmieniane i dopasowywane do zaistniałych życiowych sytuacji i zazwyczaj łączy się z jego użyciem jakaś zabawna anegdotka... i właśnie na zbiór takich zabawnych anegdot opartych na prawie Murphy`ego liczyłem. Niestety przeliczyłem się i to bardzo.
Zamiast zabawnych historyjek otrzymałem zbiór praw, zasad, teorii i itp. dostosowanych do różnych dziedzin życia. Niestety poziom humoru prezentowanych praw jest bardzo żenujący. Czytając wyobrażałem sobie że autor to pewnie typowy informatyk lub inny nerd bez przyjaciół, który próbuje zarazić czytelników swoim bardzo specyficznym poczuciem humoru które skądinąd wcale nie jest śmieszne.
Aż dziwne, że ktoś to wydał... Gorąco nie polecam!! (choć pewnie koło informatyczne i inni fizycy mają niezły ubaw z zamieszczonych praw...)

Po przestudiowaniu tej książki zastanawiałem się czy wykonać wdech i jaką porażką ten czyn może się zakończyć. Almanach porażek.

• Różne
  • EpuB