Król kruków. Baśń gaskońska.

literatura dziecięca
1982-01-01
Stanisław Dygat
Z krasnalem (Baśnie i Legendy z Całego Świata)
literatura dziecięca baśnie baśnie gaskońskie Lucja Sienkiewicz Stasys Eidrigevicius

Moja ulubiona książka, którą pamiętam z dzieciństwa. Chciałabym kiedyś do niej wrócić.

Mroczna baśń ilustrowana obrazami, których autor musiał mieć niezwykłą wyobraźnię. Dla mnie całość tworzy klimat. Od ilustracji nie mogę się oderwać, treść jest równie wciągająca. Nie do końca jestem pewna czy to bajka dla dzieci (choć ja jako dziecko uwielbiałam przeglądać tę książkę). Kunszt, mrok umysłu, spójna całość. Coś wspaniałego!

Chcecie bajki, oto bajka…Jakiś czas temu przywołałam jedną z moich ulubionych bajek z dzieciństwa. Na tym typowo babskim spotkaniu po latach, Czar- Baba, mnie nie rozczarowała. Postanowiłam więc znów zafundować sobie kolejny powrót do przeszłości. Tym razem spotkałam się z baśnią gaskońską, spisaną przez Paula Delarue, o mrocznym tytule "Król Kruków". Pomyślicie: dlaczego...

Jedna z pierwszych książek, która wywarła na mnie tak duże wrażenie, a na pewno ta najbardziej niepokojąca i dziwna.
Mając całe 5 lat czytałam historię Trzeciej córki i jej nieszczęśliwego małżeństwa wpatrując się w psychodeliczne (i świetne swoją drogą!) ilustracje i odczuwałam niesamowitą, nieokreśloną atmosferę grozy. Był to chyba mój taki pierwszy dziecięcy horror....

Dyskusje

• Dzieciństwo
  • Francuska
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Fantastyka
  • Wyjątkowe z dzieciństwa
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Król kruków. Baśń gaskońska.