Król kruków. Baśń gaskońska.

Okładka książki Za siedmioma górami Paul Delarue, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Józef Ignacy Kraszewski, Maria Krüger, Artur Oppman, Ewa Szelburg-Zarembina
Ocena 7,0
Za siedmioma g... Paul Delarue, Jacob...

więcej Więcej

To jedna z książeczek, którą teraz czytam wnusiom, a wcześniej swoim dzieciom. Zabrana z półek na strychu, trzeba wracać do dawnych bajek - polecam, bo są tego warte

Moja ulubiona książka, którą pamiętam z dzieciństwa. Chciałabym kiedyś do niej wrócić.

Mroczna baśń ilustrowana obrazami, których autor musiał mieć niezwykłą wyobraźnię. Dla mnie całość tworzy klimat. Od ilustracji nie mogę się oderwać, treść jest równie wciągająca. Nie do końca jestem pewna czy to bajka dla dzieci (choć ja jako dziecko uwielbiałam przeglądać tę książkę). Kunszt, mrok umysłu, spójna całość. Coś wspaniałego!

Chcecie bajki, oto bajka…Jakiś czas temu przywołałam jedną z moich ulubionych bajek z dzieciństwa. Na tym typowo babskim spotkaniu po latach, Czar- Baba, mnie nie rozczarowała. Postanowiłam więc znów zafundować sobie kolejny powrót do przeszłości. Tym razem spotkałam się z baśnią gaskońską, spisaną przez Paula Delarue, o mrocznym tytule "Król Kruków". Pomyślicie: dlaczego...

Jedna z pierwszych książek, która wywarła na mnie tak duże wrażenie, a na pewno ta najbardziej niepokojąca i dziwna.
Mając całe 5 lat czytałam historię Trzeciej córki i jej nieszczęśliwego małżeństwa wpatrując się w psychodeliczne (i świetne swoją drogą!) ilustracje i odczuwałam niesamowitą, nieokreśloną atmosferę grozy. Był to chyba mój taki pierwszy dziecięcy horror....

• Chcę w prezencie
  • Dzieciństwo
  • Francuska
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Fantastyka
  • Wyjątkowe z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Król kruków. Baśń gaskońska.