Śmierć i Kowalski

Kazimierz Kwaśniewski Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Iskry
joe alex śmierć kowalski
kryminał, sensacja, thriller
Klub Srebrnego Klucza
joe alex śmierć kowalski

Wysłuchałem tej książki, uważam że jest przeciętna, może miałem zbyt wysokie oczekiwania po przeczytaniu kilku pochlebnych opinii. Myślę że można ją przeczytać choćby po to aby przypomnieć sobie lub dowiedzieć się jak to kiedyś się żyło.

Bardzo interesująca książka. Od pierwszej do ostatniej strony czytałam z zapartym tchem,chociaż oglądałam dawno temu film nakręcony na jej podstawie i doskonale wiedziałam, jak się skończy. Zostaje zamordowany taksówkarz. Okazuje się że już trzeci z kolei.Milicja zaczyna się interesować wspólnikiem ostatniej ofiary-Kowalskim...

Ujdzie ale szału nie było.

W swoim gatunku i ówczesnych czasach majstersztyk.
Dziś dla młodych czytelników może być słaba ale dla mnie znającej zabójstwa taksówkarzy i przekręty zwłaszcza dyrektorów państwowych przedsiębiorstw to specyficzne arcydzieło.Forma pisania również nietuzinkowa.A audiobook,który słuchałam to wielka przyjemność!

Historia z czasów PRLu i Milicji Obywatelskiej. Przypominala mi troszkę klimatem 07 zgłoś się. Tylko porucznika Borewicza brakowało 😀. Dodam tylko że książka była zekranizowana, a w rolę głównego bohatera lekko gapowatego kobieciarza taksówkarza wcielił się Stanisław Mikulski. Polecam na poprawę humoru

Na początek przyjmijmy pewne założenia: Śmierć i Kowalski to jest kryminał, zatem będziemy od niego oczekiwać tylko tego, czego można by wymagać od kryminału. Przy takich założeniach można z czystym sumieniem stwierdzić, że to dobra książka. Zręczna intryga, ciekawe postaci. Jak na tak nikczemną objętość, bo zaledwie 188 stron przy drobnym formacie, da się wybaczyć pewne...

Lekki, niewymagający kryminał obsadzony w polskich realiach. Idealny na wakacyjny wyjazd (może do Trójmiasta?), albo podróż. Spodobał mi się pomysł autora na rozdziały, w których Śmierć miała się spotkać z Kowalskim, czyli taka trochę antropomorfizacja śmierci. Niestety takich rozdziałów było jak na lekarstwo i po zachęcającym początku musiałem się długo naczekać na...

• Kryminały
  • 2020