Snuć miłość. Polska poezja miłosna XV-XX w. Antologia

Okładka książki Snuć miłość. Polska poezja miłosna XV-XX w. Antologia Włodzimierz Bolecki
Okładka książki Snuć miłość. Polska poezja miłosna XV-XX w. Antologia
Włodzimierz Bolecki Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Seria poetycka [Świat Książki] poezja
poezja
Seria poetycka [Świat Książki]
Świat Książki
1999-01-01
1999-01-01
poezja miłość

Okładka książki ARCANA nr 151-152 Andrzej Bobkowski, Włodzimierz Bolecki, Józef Czapski, Ryszard Legutko, Piotr Prachnio, Maciej Urbanowski, Marek Zagańczyk
ARCANA nr 151-152 Andrzej Bobkowski, ...
Okładka książki Dzieła zebrane tom 11. Rozmowy w Dragonei. Rozmowy w Neapolu Włodzimierz Bolecki, Gustaw Herling-Grudziński
Dzieła zebrane... Włodzimierz Bolecki...

Długo czytałam ten zbiór wierszy, a to dlatego, iż uważam, że poezję powinno się czytać wtedy, kiedy ma się odpowiedni nastrój i powinno się nią delektować, a nie czytać w pośpiechu wiersz za wierszem. Wtedy łatwiej jest dostrzec piękno w pojedynczych utworach.
Wiele wierszy z tej antologii jest naprawdę ładnych, a niektóre tak poruszające, że czytałam je kilkakrotnie, aby móc smakować znów i znów ich słowa na języku, i żeby poczuć jeszcze raz ten ucisk w dołku, który powodowały.
Bardzo podobało mi się również to, że wiersze zawarte w tym zbiorze są ułożone według lat ich powstania- w ten sposób można zauważyć w jaki sposób zmieniał się styl poetów na przestrzeni wieków. Myślę, że to pozycja, która zaspokoi gusta wielbicieli poezji.

Mój egzemplarz jest przeczytany setki razy. Pozaznaczane cytaty, zakładki, czasem ślad po zaschniętej łzie. Jest lekturą obowiązkową dla tych, co rozpoczynają swoją przygodę z odkrywaniem poezji. Świetni pisarze i piękne wiersze , ukazujące wiele twarzy jednego uczucia. Naprawdę kompilacja warta przeczytania.

Pięknie wydany zbiór poezji miłosnej przez "Świat Książki"
Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Pięknie wydany zbiór poezji miłosnej przez "Świat Książki"
Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Najpiękniejsze wiersze miłosne jakie powstały kiedykolwiek.

Najpiękniejsze wiersze miłosne jakie powstały kiedykolwiek.

Poezja to nie moja bajka, ale i tak przeczytałem.

Poezja to nie moja bajka, ale i tak przeczytałem.

• Poezja
  • ■ Dane tech.: Stan - IDEALNY