Filozofia głupoty

Okładka książki Filozofia głupoty Jacek Dobrowolski
Okładka książki Filozofia głupoty
Jacek Dobrowolski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN filozofia, etyka
374 str. 6 godz. 14 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
374
Czas czytania
6 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-01-15198-0
Tagi:
filozofia głupoty dobrowolski
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
124
13

Na półkach:

Głupota. Mijana codziennie pod postacią wszelaką, zdaje się wręcz czasami że cytując prawidła niemal ludowego porzekadła: "głupota ludzka nie zna granic". Mimo tego, że otaczająca nas materia bardzo często jest w naszym odczuciu głupia, to rzadko się nad nią pochylamy, uważając że to antylogiczne, antysensowne zagadnienie i wystarczy trzymać się z daleka od zachowań głupich by być niegłupim, bystrym i przenikliwym obserwatorem życia. Nic bardziej mylnego i cieszę się że zupełnie przypadkowo owa pozycja wpadła mi w ręce. Jest prawdą stwierdzenie że jest to pozycja niełatwa, pełna filozoficznego żargonu, logiki akademickiej i osoba niezorientowana w tym, kim był erazm z rotterdsmu i czemu kant do dziś rozpala wyobraźnię myślicieli może przeżyć mały szok wywołany zawiłością niektórych fragmentów. Nie jest to jednak publikacja naukowa, a jedynie przeznaczona dla ludzi ciekawych, wszystko bowiem można pokonać wykazując chęć zrozumienia myśli autora. Książka składająca się z 2 części (pierwsza analizująca zjawisko głupoty w ujęciu historycznej myśli wybitnych filozofów oraz druga, ukazująca fenomenologiczne obserwacje autora, który na wielu płaszczyznach ukazuje różne odcienie głupoty przenikającej do naszego życia). Obydwie części zawarte w tej książce gorąco polecam, szczególnie dla tych, którzy w ramach siłowni trenują mięsień gładki myślowy.

Głupota. Mijana codziennie pod postacią wszelaką, zdaje się wręcz czasami że cytując prawidła niemal ludowego porzekadła: "głupota ludzka nie zna granic". Mimo tego, że otaczająca nas materia bardzo często jest w naszym odczuciu głupia, to rzadko się nad nią pochylamy, uważając że to antylogiczne, antysensowne zagadnienie i wystarczy trzymać się z daleka od zachowań głupich...

więcej Pokaż mimo to

avatar
121
81

Na półkach:

To książka tylko dla najwytrwalszych. Dużo obiecuje, mało daje. Autor opisuje poglądy innych ludzi w kontekście głupoty, ale jakie z tego wnioski płyną? Zdania długaśne, niektóre w ogóle niezrozumiałe. W chaosie i natłoku danych ginie myśl przewodnia (o ile taka istnieje). A taki dobry temat, zupełnie niewykorzystany potencjał.

To książka tylko dla najwytrwalszych. Dużo obiecuje, mało daje. Autor opisuje poglądy innych ludzi w kontekście głupoty, ale jakie z tego wnioski płyną? Zdania długaśne, niektóre w ogóle niezrozumiałe. W chaosie i natłoku danych ginie myśl przewodnia (o ile taka istnieje). A taki dobry temat, zupełnie niewykorzystany potencjał.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    55
  • Przeczytane
    12
  • Posiadam
    4
  • (o)magija/psychologia/filozofia
    1
  • Koniecznie przeczytać
    1
  • Literatura polska (1800-1990)
    1
  • Czytadła
    1
  • Posiadam - przeczytane (filozofia)
    1
  • Konieczności!
    1
  • 2023
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Filozofia głupoty


Podobne książki

Przeczytaj także