Fryderyk Nietzsche

biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-7495-149-4
Grzegorz Ostrowski
nietzsche filzofia gómez

Człowiek postulowany przez Nietzschego i człowiek którym był Nietzsche, z tej książki dowiemy się nieco o tym pierwszym i całkiem sporo o tym drugim. Nic wielkiego, ale może się przydać w uporządkowaniu myśli.

Treść: 4
Forma: 3

Bardzo trafne i szczegółowe ujęcie życia niemieckiego filozofa.Autor stawia tu Nietzschego w mniej znanym świetle, pokazując tu nie ojca faszyzmu, lecz wybitnego geniusza i indywidualistę, którego myśl znacznie wpłynęła na rozwój filozofii niemieckiej i światowej.

bardzo dobra biografia zwłaszcza dla początkujących fascynatów filozofii F.N. bardzo czytelna, ważne fragmenty są zaznaczone oddzielnie przez co łatwo je zapamiętać. szczególnie przydatna książka dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ilozofią

• Filozofia
  • 2) Filozofia