Magia i wróżbiarstwo u Hetytów

Maciej Popko Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji popularnonaukowa
Państwowy Instytut Wydawniczy
Hetyci Anatolia wróżbiarstwo magia
popularnonaukowa
Rodowody Cywilizacji
Hetyci Anatolia wróżbiarstwo magia

Bardzo dobra, pełna faktów i rzetelnych informacji książka. Jednak ci, którzy spodziewają się krwawych rytuałów, sakralnych mordów oraz skutecznych inkantacji, zapewne się przeliczą. Dla tych, co szukają wiedzy, a nie fajerwerków.

Na półkach: , , , , , ,

O cywilizacji hetyckiej wiemy w sumie niewiele, tak więc trochę się zdziwiłem, gdy natrafiłem na polską książkę poświęconą wybranemu aspektowi hetytologii, tj. magii i wróżbiarstwu. Jak większość ludów starożytnych Hetyci nie czynili rozróżnienia między magią a religią, tak że ta pierwsza była w ich kulturze czymś wszechobecnym. Autor książki zwraca uwagę na zachowane w...

Książka opowiada o obrzędach magicznych i sposobach wróżenia rozpowszechnionych w Azji Mniejszej w drugim tysiącleciu p.n.e. i w znacznej mierze reprezentatywnych dla magii i sztuki wróżbiarskiej całego Wschodu Starożytnego.

Podzielona jest na dwie części, z których jedna dotyczy magii, a druga wróżbiarstwa. W części poświęconej magii autor ukazuje nam podstawowe pojęcia...

• Historia
  • Historyczne
  • historia
  • Do nabycia
  • Religioznawstwo/Mitologia
  • Starożytność

Dodaj cytat z książki Magia i wróżbiarstwo u Hetytów