Uwięziona w bursztynie

Diana Gabaldon Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Obca (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dragonfly in amber
literatura obyczajowa, romans
2010-07-01
Lidia Rafa, Karolina Bober, Ewa Błaszczyk, Agata Puciłowska, Iwona Rutkowska
romans

Fajna, ale trochę na siłę przeciągnięta. Są chwile, że nie wciąga, tylko nuży. Długo się czyta.. Pierwsza część sagi zdecydowanie lepsza.

Książka fajnie łączy ze sobą elementy fantastyczne, rys historyczny epoki oraz wątek romantyczny. Choć można uznać serię Outlander za typowe romansidło, drugi tom serii skupia się bardziej na akcji i choć romans wciąż jest, to niezbyt nachalny i z pewnością trudno by mi było powiedzieć, że romans jest tu głównym wątkiem. Szalenie podobał mi się początek, w którym...

2026

Na półkach: , , , , , ,

Jakoś tak wyszło, że rozpoczęłam czytać tę część w listopadzie 2019 r., a skończyłam w czerwcu 2020 r. Nie dlatego, żeby książka była nudna, ale po drodze przewinęło się dużo mniejszych objętościowo, książek.
Niemniej jednak druga część jest dla mnie tak samo udana jak pierwsza, czytam równolegle z serialem ;).

No i się zadziało, ale nie od razu. Pierwsze kilkaset stron mocno mnie wynudziły. Te intrygi, dziwne sploty wydarzeń sprawiały, że momentami się gubiłam. Zdecydowanie wolę gdy akcja rozgrywa się w Szkocji. Jak zwykle autorka zadbała o to żeby się dużo działo. Zakończenie moega poruszające.

Drugi tom przygód Claire i Jamie'go Fraser. Tym razem bohaterowie trafiają do Francji. Dwór Ludwika XV jest pełen intryg i niebezpiecznych znajomości. Kto w tym gnieździe kruków okaże się przyjacielem a kto zdrajcą? Polecam. Mimo swoich rozmiarów czyta się szybko, nie można się oderwać. Pełna przygód i emocji.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Po pierwszym tomie nie spodziewałam się, że tak polubię tę serię, choć to bardziej sprawka serialu niż powieści, ale co mi tam… czytam i oglądam.
Powieść oczywiście nie jest pozbawiona wad, niektóre rzeczy irytują, niektóre wątki wydają się niepotrzebne lub przedłużone na siłę. Plusem jest to jednak to, że mamy nieco inny klimat niż w pierwszym tomie serii – autorka skupia...

Gabaldon w jak najlepszej pisarskiej formie, jednak dworskie intrygi na taką skalę to raczej nie mój klimat.

Na półkach: , , , ,

Jest rok 1968. Claire Randall wraz z dorosłą córką Brianną przyjeżdżają do Szkocji. Kobieta chce wyznać dosyć szokującą tajemnice, a także zapobiec pewnym wydarzeniom.

Jest również rok 1745. Tam Claire wraz z Jaimiem Fraiserem próbuje zapobiec wydarzeniom, które spowodują śmierci wielu szkotów. Jednak czy podołają wyznaczonemu przez siebie celowi?

Po przeczytaniu...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

dalsze losy "Obcej" nie są pasjonujące... może to przez element historycznej polityki - romantyczna powieść z elementem fantastycznym elementem przemieszczeń w czasie... to książka dla tych, którzy wierzą w bajki :)

Moja sympatia wobec tej serii trwa niezmiennie. Czasami pomiędzy kolejnymi stronicami książki przywołuję sobie jakiś odcineczek serialu i książka nic a nic przez to nie cierpi (film zresztą też nie).

Dyskusje

1 831