Uwięziona w bursztynie

Okładka książki Uwięziona w bursztynie
Diana Gabaldon Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Obca (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
1994-01-01
Lidia Rafa, Karolina Bober, Ewa Błaszczyk, Agata Puciłowska, Iwona Rutkowska
romans

więcej Więcej

Jedna z nielicznych książek, gdzie ekranizacja jest o wiele ciekawsza niż pisany pierwowzór historii. Sądziłam, że pierwszy tom jest niezbyt dobry, ponieważ to początek całej długiej opowieści i im dalej w las, tym będzie lepiej. Niestety zalało mnie rozczarowanie-druga cześć jest nie do przejścia, wieje nudą, brakiem pomysłu, ckliwymi dialogami, jeszcze bardziej...

Ta cześć jest słaba i nudna. Po pierwsze Clair jest coraz bardziej irytująca. I nie chodzi o jej pewność siebie a o to, że gdziekolwiek się nie pojawi, tam od razu każdy jest jej posłuszny i wielce zainteresowany jej zdaniem na każdy temat. Kobieta w tamtych czasach siedziała wśród garów, dzieci i plonów, a jeżeli jakoś nadzwyczajnie poważano którąś, no na ten szacunek...

Po pierwszej części obiecałam sobie nie czytać kolejnych. Ale obejrzałam serial, chcę wiedzieć co dalej, więc czytam.
W tej części brakowało mi pięknych krajobrazów Szkocji. Z serialu znałam też wydarzenia, więc ta i pewnie kilka kolejnych części nie będą wywoływać we mnie wielkich emocji. Podtrzymuję zdanie, że wyjątkowo wolę serial. Ale będę czytać dalej.
Cała seria...

Całkowicie pochłonęła mnie ta książka. Z każdą stroną chciałam więcej i więcej. Losy Clair i Jamie'go bardzo mnie zainteresowały, od samego początku bohaterowie wzbudzili moją sympatię.

Na opinie zdecydowałam się po skończeniu drugiej części sagi. I w trakcie oglądania pierwszej serii serialu. Cóż polecam z całego serca! Druga cześć ma zdecydowanie szybsza akcja. Nie wiem czy ktoś podzieli moje odczucie ale w drugiej części niecierpliwie wyczekiwałam Dougala nie wiem dlaczego ale mam do niego sentyment po oglądnięciu serialu. Ach ten aktor. Jak się w końcu...

Powieść rewelacyjna. Uwielbiam bohaterów całym serduszkiem. Nie wiem czemu ale trochę mi się dłużyła ta część. Jednak po skończeniu od razu sięgnęłam po kolejną. Czekam na dalszy rozwój akcji ! (chociaż jestem po serialu to i tak ekscytacja nie jest mała)

Kolejny przykład sytuacji, w której serial jest dużo lepszy od książki. Dawniej zawsze uważałam pierwowzór za fajniejszy, ostatnio się to zmieniło. Irytująca główna bohaterka i romantyzacja przemocy domowej. Nie przebrnęłam, chociaż pierwszy tom mi się w miarę podobał.

Świetna historia, którą czytam z zapartym tchem mimo, że z serialu niby wiem, co wydarzy się dalej.

Guilty pleasure

Powiedzieć, że dogłębnie przepadałam w przeszłości to mało ;-)
Nie ja wchłonęłam książkę, a ona mnie.

2 021
    1 361