Kotek

Okładka książki Kotek Émilie Beaumont, Nathalie Bélineau
Okładka książki Kotek
Émilie BeaumontNathalie Bélineau Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Seria: Moje Maleństwo literatura dziecięca
14 str. 14 min.
14 min.
Magdalena Staroszczyk
kot kotek kocię

Okładka książki Róża bawi się w księżniczkę Émilie Beaumont, Nathalie Bélineau
Róża bawi się ... Émilie Beaumont, Na...
Okładka książki Obrazki dla maluchów. Boże Narodzenie Émilie Beaumont, Nathalie Bélineau, Sylvie Michelet
Obrazki dla ma... Émilie Beaumont, Na...
Okładka książki Mały chłopiec. Myśliwiec Marcina Émilie Beaumont, Nathalie Bélineau
Mały chłopiec.... Émilie Beaumont, Na...
Okładka książki Świat w obrazkach. Domowe zwierzątka Émilie Beaumont, Patricia Reinig
Świat w obrazk... Émilie Beaumont, Pa...

Prześliczna książeczka z serii Moje Maleństwo dla dzieci w wieku żłobkowym.

Książeczka formatem dostosowana akurat do małych rączek, zaokrąglone brzegi, grube błyszczące tekturowe kartki ,a co najważniejsze w oprawie z gąbką, które są bezpieczne dla dzieci i niemowląt. Swoją formą zachęcają do eksplorowania książkowego świata przez maluszki.

Fabuła jest dosyć prosta i dotyczy kotków, mieszkających w domu.
Występuje mama kotka i jej synek.
Kocia mama opiekuje się małym synkiem jak potrafi. Pokazuje mu piękno świata , kiedy są na spacerze.
Przestrzega przed niebezpieczeństwem , które czyha tuż za domem na malucha. Kotkowi wydaje się, że można bezkarnie polować na pszczoły, a dowiaduje się , że mogą go użądlić.
Mama wykazuje się wielką dozą cierpliwości i potrafi wszystko wytłumaczyć synkowi.
W domku prezentuje , gdzie się chodzi do kuwety i chwali synka za dobre sprawowanie.
Potrafi też zganić swoje dziecko, gdy maluch ostrzy sobie pazurki na zasłonie w salonie.
Uczy robić codzienną toaletę, jak spożywać posiłki i nie nabrudzić, nie zakrztusić się.
Razem z maluchem się bawi ,a wieczorem idą wspólnie spać do koszyka i słodko mruczą.

To pokrótce taka jest treść historyjki. Wasze dziecko będzie zachwycone tą prostą powiastką ,ukazującą relację między kociakiem a dorosłym kotem. Dodatkowo piękne ilustracje zainspirują do zabawy z pluszakami z podobizną kotków.

Miłej zabawy! Ważne by dziecku poświęcać jak najwięcej czasu.

Prześliczna książeczka z serii Moje Maleństwo dla dzieci w wieku żłobkowym.

Fabuła jest dosyć prosta i...

• Nina (dla dzieci)
  • Dziecięce