Bliźnięta. Geny, środowisko i tajemnica tożsamości

Okładka książki Bliźnięta. Geny, środowisko i tajemnica tożsamości
Lawrence Wright Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Okno. Nauka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Okno. Nauka
Twins, genes, environment and the mystery of life
Wydawnictwo Literackie
1998-01-01
1998-01-01
Barbara Sławomirska
bliźnięta monozygotyczne bliźnięta dizygotyczne ciąża mnoga wieloraczki znikające bliźnięta

więcej Więcej

Musiałam przeczytać, bo sama jestem bliźniaczką. Świetna.

Temat bliźniąt kiedyś był dla mnie prawie obsesją- z pozytywnym skutkiem zwiększonego zapału do nauki genetyki. Tytuły mające wszelkie odmiany słowa bliźnięta wzbudzają w moim mózgu pozytywne wibracje, nie pozostają przeze mnie nietknięte.
Z dużym apetytem na słowa podeszłam do tej książki. To, co mnie w niej ujęło, to ucieczka od suchego przekazywania wiedzy na rzecz...

Dzisiaj chciałabym napisać o książce, jaka jeszcze nigdy nie pojawiła się na moim blogu. Primo jest to publikacja popularnonaukowa, secundo lektura obowiązkowa na jednym z najciekawszych fakultetów na moich niezbyt porywających studiach. No dobra, właściwie to tylko jeden z rozdziałów był obowiązkowy, ale tak mnie zaintrygował, że postanowiłam zapoznać się z całością ;)

Na...

• Popularnonaukowe i naukowe
  • Adam
  • Dietetyka, medycyna, zdrowie
  • Mózg, kognitywistyka
  • Popularno-naukowe
  • Jak
  • Bliźnięta, trojaczki i inne -raczki
  • Książki popularno-naukowe, poszerzające poznawcze horyzonty

Dodaj cytat z książki Bliźnięta. Geny, środowisko i tajemnica tożsamości