A my żyjemy dalej...

Jan Zakrzewski Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Lubelskie
więzienie Majdanek wojna krematorium obóz koncentracyjny antysemityzm
biografia, autobiografia, pamiętnik
więzienie Majdanek wojna krematorium obóz koncentracyjny antysemityzm

Ciekawe wspomnienia z mało znanego obozu w Majdanku.Niektóre opisy w stylu Grzesiuka.Ktoś tam pisał ze faworyzuje PRL ale wtedy była cenzura.Szacunek dla autora że po tym co przeżył napisał taką książkę.

Ciężko ocenia się takie książki. Jan Zakrzewski bardzo dokładnie opisał życie w obozie koncentracyjnym Majdanek. Tego typu literaturę czyta się inaczej, z większymi emocjami i niedowierzaniem. Książka godna polecenia, zwłaszcza osobom interesującym się tego typu tematami.

1981

Interesująca, dobrze napisana relacja na temat pobytu autora w lwowskim wiezieniu,i w obozie na Majdanku. Oprócz tego wspomnienie o powojennych procesach zbrodniarzy niemieckich w Dusseldorfie i Hanowerze( w których Zakrzewski występował jako świadek). Polecam zainteresowanym tą tematyką mimo kilku mankamentów związanych z tym iż,niestety jest to typowa literatura obozowa...

Na półkach: , , , ,

Wspomnienia obozowe z Majdanka, w których poznajemy brutalną rzeczywistość, w jakiej przyszło żyć więźniom. Książka oparta na faktach, więc choć językowo nie była specjalna, to jako opis przeżyć potrafiła mocno wstrząsnąć i poruszyć.

Jan Zakrzewski pisze w książce o wielu autentycznych przypadkach. Warto przeczytać!

Całość na http://nextcoolstory.blogspot.com/2014/05/a-my-zyjemy-dalej.html

Obok takich historii nie można przejść obojętnie, Jan Zakrzewski- polski więzień z Majdanka w bardzo szczery i dobitny sposób przedstawia tragiczną rzeczywistość niemieckich obozów zagłady. Nie jest to lekka lektura, a już na pewno nieprzeznaczona dla bardziej wrażliwych czytelników.

"W czerwcu...

Jest to książka poruszająca , bardzo dokładnie opisano życie na Majdanku. Czytałam już wiele pozycji z tego gatunku i można by pomyśleć , że nic nowego nie można na ten temat napisać . Jednak ten autor pobudza wyobraźnię na nowo.

Po tego typu literaturę sięgam bardzo rzadko. No dobra, praktycznie wcale. W końcowej fazie liceum dałem sobie spokój z lekturami, uważając to za stratę czasu, a to właśnie wtedy przeważała literatura wojenna. Konsekwencją tego czynu jest mój brak rozeznania i wiedzy w klasyce tego rodzaju literatury, a zwłaszcza z naszego kraju. Za dokształcanie mnie wzięła się moja...

Bardzo fajna książka opisująca życie obozowe na Majdanku. Obóz widziany oczami więźnia, polecam:)

Idealna książka dla fanów literatury obozowej.

Dyskusje

• Z polecenia
  • Przeczytane 2014
  • 80, 90 lata XX w.
więcej mniej

Dodaj cytat z książki A my żyjemy dalej...