Mróz

Okładka książki Mróz
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Ender Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 1) Seria: WarBook kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jakub Tyszkiewicz (tom 1)
WarBook
Ender
2010-10-21
2010-10-21
literatura polska powieść

Okładka książki Gliniarz Marcin Ciszewski, Krzysztof Liedel
Ocena 7,0
Gliniarz Marcin Ciszewski, K...
Okładka książki www.afgan.com.pl Marcin Ciszewski, Tadeusz Michrowski
Ocena 6,7
www.afgan.com.pl Marcin Ciszewski, T...
Okładka książki Układ zamknięty Ryszard Bugajski, Marcin Ciszewski
Ocena 7,0
Układ zamknięty Ryszard Bugajski, M...

Genialna!!!

Genialna!!!

Zabili go i uciekł. Bardzo łanie napisane, przyjemnie się czyta. Pierwszy tom trochę przesadzony z ilością niesamowitych zdarzeń i zwrotów akcji, drugi i trzeci najlepsze. Dwa ostatnie, tworzące zresztą całość, znowu chyba niepotrzebnie udziwnione i bardzo mało wiarygodne, pomysł z sobowtórem iście kosmiczny, przecież to idiotyczne, a na koniec jeszcze anonimowi władcy świata... Ogólnie podobało mi się, jak na polską sensację dobre.

Książka dla naiwnych.

Książka dla naiwnych.

Bardzo słaba książka. Naiwna fabuła, pełna cudownych zbiegów okoliczności prowadzących głównych bohaterów prosto do happy endu. Dla niewyrobionego czytelnika.

Bardzo dobra książka. Cały czas trzyma w napięciu. Polecam.

Bardzo dobra książka. Cały czas trzyma w napięciu. Polecam.

Lubię książki political fiction, ta również mi się spodobała. Ciekawy wątek polityczny, dający się lubić bohaterowie, wartka akcja, a do tego katastrofa klimatyczna. Wszystko, co lubię. I byłoby wszystko w porządku, gdyby nie dużo błędów gramatycznych, szczególnie niepoprawne użycie zaimka 'mi' daje do wiwatu, aż zęby bolą. Gdyby autor popracował nad poprawnością językową, byłoby znacznie lepiej (było też sporo błędów korektorskich, ale to już nie wina autora chyba - wydawnictwo War Book się nie popisało).

Odważny temat i dobrze napisana książka. Choć przyznam, że bohaterowie średnio do mnie przemówili. Jak ktoś ma więcej czasu to warto poczytać. Kilka rzeczy zaskoczyło mnie w powieści. Zdecydowanie inne ujęcie aktualnych tematów.

Ehhhh no dużo tu grafomaństwa. Dojechałem do końca ale nie wciągnęły mnie postacie. Koncept jest fajny ale nie wszystko tu zagrało. Jeśli już nic nie macie do czytania to można sięgnąć.

Bohaterów polubiłam. Ci negatywni też są na swoim miejscu.
Jedyna postać, która wzbudza moją niechęć to Helena, żona Jakuba Tyszkiewicza. Może ten cielęcy zachwyt Jakuba nad urodą i talentem malarskim małżonki, przy jej jednoczesnym ubóstwie inteligencji emocjonalnej mnie irytował? :)
Ciekawe czy to się zmieni w kolejnych tomach cyklu?

Bohaterów polubiłam. Ci negatywni też są na swoim miejscu.
Ciekawe czy to się zmieni w kolejnych tomach cyklu?

Zmęczyłem. Pomimo usilnych starań nie byłem w stanie się w żaden sposób zaangażować w tę historię, a losy bohaterów były mi dokumentnie obojętne.