Zabawy z niemowlakami na każdy dzień. 365 gier i zabaw dla dzieci w wieku 0-12 miesiecy

Jackie Silberg Wydawnictwo: KE Liber poradniki dla rodziców
KE Liber
dziecko rozwój dziecka zabawa
poradniki dla rodziców
dziecko rozwój dziecka zabawa

Można czerpać inspiracje, jednak jestem rozczarowana książka. zabawy często podobne do siebie, część bez sensu. Zostaje maly odsetek wartościowych które gubią się w tym bałaganie....

Za dużo bicia piany. "Zabawy" powtarzają się, są opisywane w sposób rozwlekły, a jednocześnie niejasny (sic!). Rysunki nie zawsze obrazują opisywaną zabawę, właściwie to tylko symboliczne obrazki, a nie instrukcja. Wierszowanki nudne. Można przejrzeć, ale w chwili gdy się poszukuje konkretnej inspiracji to ciężko coś szybko znaleźć.
Książka skrócona 5x byłaby bardziej...

Książka zdecydowanie do przewertowania na szybko w księgarni (drugi raz nie dałabym się złapać i nie kupiłabym jej).
Na pierwszy rzut oka całkiem konkretna pozycja. Całość otwiera wstęp teoretyczny z opisem etapów rozwoju dziecka w pierszym roku życia. Dalej w rozdziałach dedykowanym poszczególnym grupom wiekowym (0-3m, 3-6m, 6-9m, 9-12m) zabawy pogrupowane na te...

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Sądziłam, że w tej książce znajdę konkretne propozycje zabaw a okazało się, że autor nazywa zabawą codzienne życie. Wszystko to co większość rodziców (jeśli nie wszyscy) robi instynktownie.

Być może ma rację i dla takiego malucha zabawą jest dotykanie rzeczy o różnych strukturach, uśmiechanie się i przytulanie ale ja byłam...

• Louveciennes Piwnica
  • 2019