Tancerka Degasa

2010-10-20
2010-10-20
Jarosław Rybski

więcej Więcej

Uwielbiam takie książki. Niepowtarzalny klimat, urokliwy Paryż, intrygujące postaci i wciągająca fabuła. Polecam zdecydowanie.

Historia wiejskiej, niewykształconej dziewczynki, która dzięki swojej odwadze i uporowi trafia do wielkiego świata i próbuje się w nim odnaleźć. Jest to także opowieść o determinacji, ciężkiej pracy i ambicji głównej bohaterki, która potrafiła zawalczyć o swoje marzenia.
Żeby dowiedzieć się, czy faktycznie jej się to udaje, zachęcam do przeczytania lektury, bo warto.

Bardzo ciekawie napisana historia młodej dziewczyny, która dzięki swojemu talentowi pozostawia swoją rodzinę i wyrusza na podbój Paryża.
Alexandrie jest bardzo ambitna, jej pasją jest taniec w balecie .Po wielu latach ciężkiej pracy trafia na deski opery paryskiej jako początkująca baletnica. Tu poznaje swoją wielką miłość- artystę Edgara Degasa. Uczucie do niego narasta z...

Fantastyczna książka o zdobywaniu pozycji społecznej, naprawianie błędow rodziców i proby utrzymania rodziny, o arystokracji i paryskiej bohemie i tancerkach baletowych, ktore po 25 roku życia sprzedawane są... no właśnie. Polecam

Kocham. Niewiele książek zainspirowało mnie jak ta. Piękna, smutna. Zakończenie niesztampowe, a także realistyczne. Pokazuje, że nie wszystko było tak cudowne w tamtych czasach, jak się niektórym wydaje, a jednak ma w sobie to zimne, nieosiągalne piękno słyszalne w szumie tiulowych spódniczek, stukocie twardych baletek na scenie i idealnie dostrojonych instrumentów...

czytając niby biografię czuję się jak podglądaczka, mimo to nie potrafię odmówić sobie tej odprężającej lektury.
autorka w przyjemny sposób przybliża postać artysty...

Książka nie dla każdego, trzeba mieć sporo cierpliwości do głównych bohaterów, ponieważ nie raz potrafią zasmucić lub zdenerwować.

Powieść fikcyjna współczesnej pisarki. Nie jest to książka wybitna i nie wnosi niczego nowego do literatury, ale wciąga i znakomicie przenosi nas w klimat schyłku XIX wieku - czasów Degasa i świata tancerek Opery Paryskiej. Czyta się lekko i przyjemnie.

Jest tu tyle fajnych opinii o tej książce, że trudno jeszcze coś więcej dodać. Książka bardzo fajna, z przyjemnością przeczytam inne książki z tej serii.

Wydawnictwo Bukowy Las jest dla mnie gwarancją bardzo dobrej książki, więc sięgnęłam po "Tancerkę Degasa" bez obaw (tym bardziej, że inne powieści z serii Impresjoniści zrobiły na mnie pozytywne wrażenie).

Na kilka godzin przeniosłam się do dziewiętnastowiecznego Paryża, jego baletu, opery, kawiarni i do pracowni słynnego malarza - Edgara Degasa.

Narratorką jest...

• Chcę w prezencie