Made in USA

Okładka książki Made in USA
Guy Sorman Wydawnictwo: Prószyński i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Made in USA : Regards sur la civilisation américaine
Prószyński i S-ka
2005-01-01
2005-01-01
83-7469-130-1
Wojciech Nowicki
literatura popularnonaukowa Ameryka kultura

więcej Więcej

Dobrze się czyta, natomiast nieprawdą jest, że autor patrzy obiektywnie na USA, ponieważ wyraźnie pobrzmiewają jego poglądy prawicowe i to jest trochę drażniące.

1956
1942

Rewelacyjna książka!! Guy Sormana poznałem czytając jego "Rewolucję konserwatywną w Ameryce". Już wtedy wywarł na mnie ogromne wrażenie.
Tym razem opisuje swoją podróż a właściwie kawał swojego życia spędzonego w USA. Pisze barwnie a jednocześnie bardzo konkretnie. Jest wnikliwym obserwatorem Ameryki i potrafi swoje obserwacje przelać na papier. Warto!!!

Kawał dobrej publicystyki na temat Stanów Zjednoczonych. Nie są to reportaże, ani artykuły...raczej teksty skłaniające się bardziej ku refleksji z dziedziny antropologii kultury i socjologii. Aż mi się studia przypomniały :)

Książka autora który zwiedzał USA przez 40 lat. Pełna ciekawostek ze świata muzyki( np. rapera Cam'rona, Jannet Jacson ), kultury, religii, polityki, ekonomii. Polecam. Bardzo dobra ksiązka.

Sorman stara się zachować pewną równowagę pomiędzy swoim pewnego rodzaju zachwytem nad Stanami Zjednoczonymi, a przedstawianiem rzeczywistości taką, jaka ona naprawdę jest. Jednocześnie dosyć mocno można odczuć wręcz moralizatorstwo skierowane przeciwko nastrojom antyamerykańskim we Francji. Prosty język, niezbyt przepełniony naukowymi pojęciami z pewnością sprawia, że jest...

• USA
  • Chcę w prezencie