Tajemnica podziemnego lochu

1980-01-01
1972-01-01
83-218-0110-2
tajemnica loch zagadka

Czytałam w dzieciństwie i mam po niej dobre wspomnienia :) Polecam.

Czytałam w dzieciństwie i mam po niej dobre wspomnienia :) Polecam.

Kilkunastoletni Marek przyjeżdża do swoich kuzynów na wakacje. W niewielkim miasteczku nie ma zbyt wielu atrakcji. Chłopiec pasjonuje się historią. Stąd też jego uwagę przykuwają ruiny zamku znajdujące się na niewielkim wzgórzu. Marek próbuje wyobrazić sobie jak wyglądała budowla w czasach swojej świetności. Zaciekawia go także informacja o tym, że zamek połączony był podziemnym korytarzem z położoną w odległości kilkuset metrów kolegiatą. W czasie zagrożenia korytarzem tym przenoszono kosztowności ze skarbca kolegiaty za zamkowe mury, które dobrze chroniły kościelne precjoza przed żołdakami, łupiącymi co jakiś czas miasteczko.

Więcej na:

Gorsza wersja "Wakacji z duchami" Adama Bahdaja.

Gorsza wersja "Wakacji z duchami" Adama Bahdaja.

Fajna i miła przygodówka w stylu Pan Samochodzik. Jest stare miasto, jest młodzież , są artefakty , jest milicja i historyk oraz złodzieje. Bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Wciągająca.

Nawet niezła.
Obecnie trochę śmieszy ta "niby to od niechcenia" przemycona propaganda to tu, to tam ;),ale generalnie czemu nie? Nie należy jej skreślać, tylko ze względu na czasy, które definitywnie są już daleko za nami.

Nawet niezła.

• 2017
  • Obyczajowe
  • 😜 Wewnętrzne dziecko
  • Dziecięco-młodzieżowe
  • Naście lat;)

Dodaj cytat z książki Tajemnica podziemnego lochu