rozwińzwiń

Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej

Okładka książki Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej Benjamin Blech, Roy Doliner
Okładka książki Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej
Benjamin BlechRoy Doliner Wydawnictwo: Rebis Seria: Historia sztuki historia
400 str. 6 godz. 40 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Historia sztuki
Tytuł oryginału:
The Sistine Secrets: Michelangelo's Forbidden Messages in the Heart of the Vatican
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2009-11-16
Data 1. wyd. pol.:
2009-11-16
Liczba stron:
400
Czas czytania
6 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375102994
Tłumacz:
Ewa Hornowska
Tagi:
historia Michał Anioł freski Kościół dzieła Watykan Kaplica Sykstyńska
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
27 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2789
315

Na półkach:

Książka lepsza niż jej głupiutki tytuł - nie trzeba się nim zniechęcać. Nie ma ona nic wspólnego z różnymi dziwnymi interpretacjami a la Dan Brown - choć czyta się ją z zapartym tchem, jak niezły kryminał. Nawiązując przede wszystkim do judaizmu i kabały autorzy przedstawiają może nieco kontrowersyjne, ale w większości bardzo przekonujące spojrzenie na arcydzieła Michała Anioła. Jest to naprawdę pasjonująca podróż, która może być odkrywcza nie tylko dla laika, ale i dla historyka sztuki - nawet tego, któremu wydaje się, że wie już prawie wszystko na temat fresków Sykstyny i ich genialnego twórcy.

Książka lepsza niż jej głupiutki tytuł - nie trzeba się nim zniechęcać. Nie ma ona nic wspólnego z różnymi dziwnymi interpretacjami a la Dan Brown - choć czyta się ją z zapartym tchem, jak niezły kryminał. Nawiązując przede wszystkim do judaizmu i kabały autorzy przedstawiają może nieco kontrowersyjne, ale w większości bardzo przekonujące spojrzenie na arcydzieła Michała...

więcej Pokaż mimo to

avatar
199
192

Na półkach: , , ,

Kaplica Sykstyńska przyciągała mnie zawsze swymi freskami, nie udało mi się niestety nigdy zobaczyć jej "na żywo". Po przeczytaniu "Tajemnic Kaplicy Sykstyńskiej" uważam, że nic się nie dzieje bez przyczyny. Pojadę tam w najbliższej przyszłości, by z dużo większym zapałem obejrzeć dzieło Michała Anioła. Z wiadomościami, które uzyskałam z tej książki będzie to uczta nad ucztami.

"Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej" to dzieło spisane przez Rabina Benjamina Blech'a - autora książek, wykładowcy, przywódcy religijnego, znawcy Talmudu oraz Roy'a Dolinera autora dramatów i scenariuszy filmowych, którego pasją są językoznawstwo, religioznawstwo porównawcze, historia sztuki, w tym szczególnie historia Rzymu i Włoch oraz judaizm.
Książka napisana bardzo przystępnym językiem dla każdego i myślę, że nie trzeba być pasjonatem, by z przyjemnością i wypiekami na twarzy przeczytać historię Michała Anioła oraz ludzi z którymi przyszło mu się w życiu zetknąć. A było ich sporo, i to znanych pewnie każdemu z Was, jak Giovanni Pico della Mirandola, Marsilio Ficino, papież Syktus IV (Francesco della Rovere),czy Leonardo da Vinci. Długo wymieniać trzeba by osoby, które miały wpływ na życie i twórczość Michała Anioła - autora nie tylko fresków w Kaplicy Sykstyńskiej, ale również rzeźb, jak choćby Piety i Dawida.
Michał Anioł (Michelangelo Buonarroti) włoski malarz, rzeźbiarz i poeta, pobierający nauki w pałacu Medyceuszy, pod patronatem Lorenza de Medicci (Wawrzyńca Wspaniałego).

Przeczytajcie koniecznie, książka pełna intryg, znanych postaci. To fascynująca opowieść o tym, jak Michał Anioł w swych freskach zostawił przekaz pełen symboliki, pokazując swój opór przeciw zepsutemu Kościołowi tamtych czasów. Nigdy nie przypuszczałam, że w jego twórczości ukryty jest przekaz. Teraz wiem, że w tamtych czasach symbolika była wszechobecna. Moje spojrzenie na sztukę dzięki tej książce będzie od dziś zupełnie inne.

Wydawnictwo Rebis "odwaliło kawał dobrej roboty". Twarda oprawa, ilustracje, a książka dodatkowo owinięta w okładkę przedstawiającą ... sprawdźcie sami, to niespodzianka.

Kaplica Sykstyńska przyciągała mnie zawsze swymi freskami, nie udało mi się niestety nigdy zobaczyć jej "na żywo". Po przeczytaniu "Tajemnic Kaplicy Sykstyńskiej" uważam, że nic się nie dzieje bez przyczyny. Pojadę tam w najbliższej przyszłości, by z dużo większym zapałem obejrzeć dzieło Michała Anioła. Z wiadomościami, które uzyskałam z tej książki będzie to uczta nad...

więcej Pokaż mimo to

avatar
4208
151

Na półkach:

Ciekawostka na półkę z kuriozami. Michał Anioł był judaizantem, znawcą filozofii i teologii żydowskiej (Talmudu, midraszy i kabały). W swoich dziełach w Kaplicy Sykstyńskiej zawarł ukryte judaistyczne przekazy. Z tego też powodu kiedy pracował nad zdobieniem malarskim Sykstyny, w każdej chwili groziła mu śmierć. Rzym pierwszej połowy XVI wieku zrównany został z nazistowskimi Niemcami. „Il Terribile” w języku włoskim ma tylko jedno znaczenie – Groźny, a papież Juliusz II zyskał ten przydomek dlatego, że był Hitlerem i Stalinem swoich czasów. Słowo „intelektualista” wywodzi się z łacińskich „inter” oraz „leggere” (sic),co oznacza czytanie między wierszami, bo tym się właśnie zajmuje intelektualista. Kaplica Sykstyńska jest dokładną, pełnowymiarową repliką Świątyni Jerozolimskiej. Te i inne perełki kretyństwa do przeczytania w tej jedynej i niepowtarzalnej książce.

http://ohistorii.blogspot.com/

Ciekawostka na półkę z kuriozami. Michał Anioł był judaizantem, znawcą filozofii i teologii żydowskiej (Talmudu, midraszy i kabały). W swoich dziełach w Kaplicy Sykstyńskiej zawarł ukryte judaistyczne przekazy. Z tego też powodu kiedy pracował nad zdobieniem malarskim Sykstyny, w każdej chwili groziła mu śmierć. Rzym pierwszej połowy XVI wieku zrównany został z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
9
6

Na półkach: ,

Rewelacyjnie napisana, przystępny język w naprawdę trudnych i zawiłych sprawach malarstwa, a w zasadzie symboliki w malarstwie i rzeźbie. A przede wszystkim powiązaniom pomiędzy Kościołem , bogatymi rodami i nim artystą, wizjonerem, człowiekiem renesansu
Polecam

Rewelacyjnie napisana, przystępny język w naprawdę trudnych i zawiłych sprawach malarstwa, a w zasadzie symboliki w malarstwie i rzeźbie. A przede wszystkim powiązaniom pomiędzy Kościołem , bogatymi rodami i nim artystą, wizjonerem, człowiekiem renesansu
Polecam

Pokaż mimo to

avatar
1284
616

Na półkach:

Książka jest opracowaniem znienawidzonego dzieła Michała Anioła - fresków Kaplicy Sykstyńskiej. Bardzo żałuję, że nie przeczytałam jej przed zwiedzeniem Kaplicy, teraz miałabym inny pogląd na te wspałe dzieło.

Książka jest opracowaniem znienawidzonego dzieła Michała Anioła - fresków Kaplicy Sykstyńskiej. Bardzo żałuję, że nie przeczytałam jej przed zwiedzeniem Kaplicy, teraz miałabym inny pogląd na te wspałe dzieło.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    63
  • Przeczytane
    37
  • Posiadam
    18
  • Ulubione
    5
  • Teraz czytam
    2
  • Historia
    1
  • Współpraca z Wydawnictwem
    1
  • Italia
    1
  • Popularnonaukowe
    1
  • Posiadam / Historia, Sztuka, Archeologia, Religie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne