Sezon na cuda

Magdalena Kordel Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Uroczysko (tom 2) literatura piękna
Prószyński i S-ka
Uroczysko Boże Narodzenie Wigilia rodzina przyjaciele sąsiedzi
Uroczysko (tom 2)
literatura piękna
Uroczysko Boże Narodzenie Wigilia rodzina przyjaciele sąsiedzi

Druga część była tak samo lekka, delikatna, zabawna jak i pierwsze "Uroczysko". To lektura przyjemna na troski dnia codziennego, gdy możemy zanurzyć się w rozgrzewającą spokojem, humorem i delikatnością czas z bohaterami.

“Sezon na cuda” to drugi tom z serii Uroczysko autorstwa Magdaleny Kordel i tak naprawdę to jedna z kolejnych książek pisarki, którą miałam przyjemność przeczytać. Przyjemność, bo powieści są zawsze tak wciągające, że mam ochotę na więcej. Tym razem poznajemy dalsze losy Majki i jej córki. Dziewczyny zadomowiły się już w Malowniczym i stały się częścią lokalnej...

"Sezon na cuda " to kolejna część z serii Malownicze. Jest równie dobra jak Uroczysko i chętnie sięgnę po kolejne tomy .
Tematyka trochę nie na aktualna porę roku, ale to mały szczegół ,nie ma to jak wczuwać się w klimat świąt, gdy za oknem prawie 40' 😂

Przyznam, że po raz pierwszy czytałam książkę świąteczną latem... Trochę teraz żałuję, że wzięłam się za nią o tej porze roku, bo jest w takim fajnym zimowym i świątecznym klimacie, który na 200% obudziłby się we mnie już nawet w listopadzie (wtedy z reguły zaczynam czytać tego typu powieści). Kocham Święta Bożego Narodzenia i budzi się wtedy we mnie ta magia i jeszcze...

Przepiękna, ciepła opowieść o jednym świątecznym grudniu - o Majce - właścicielce pensjonatu "Uroczysko" i jednocześnie nauczycielce i mamie. Gdy przenosi się do cichego miasteczka - staje się jego dobrym duchem. Książka poruszająca najczulsze strony duszy

Na półkach: , , , ,

"Każda droga, nawet najdłuższa,
zaczyna się od pierwszego kroku..."

Sympatyczna, zabawna, przyjemna - książka w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Dobra do relaksu dla miłośników literatury obyczajowej.

W maju postanowiłam przenieść się w czasie i trafiłam na przedświąteczne przygotowania w Malowniczem. Majka główna bohaterka jest nauczycielką w pobliskiej szkole, właścicielką pensjonatu "Uroczysko" i mamą Marysi. Kobieta przeniosła się do małego miasteczka u podnóża Tatr z Warszawy, zostawiając za sobą trudną przeszłość.
Majka z każdym dniem coraz bardziej angażuje się w...

Jest to 2 tom cyklu Uroczysko.

W książce poznamy kolejne perypetie Majki - właścicielki pensjonatu,
jej córki Marysi oraz przyjaciół i znajomych.

Ten tom zawiera w sobie w sumie okres 1 miesiąca z ich życia - grudzień,
gdzie zaczynają się powoli przygotowania do świąt Bożego Narodzenia,
gdzie powstaje pomysł, żeby urządzić wigilię dla samotnych w
pensjonacie. Przy okazji...

Pierwsza przeczytana książka w tym roku i pierwsza tej autorki. Chociaż jest to kontynuacja książki Uroczysko można ją czytać jako osobną historię. A jest to historia o tym, że są wśród nas ludzie - anioły, którzy mimo własnych problemów nie są obojętni na los innych i potrafią czynić cuda. I chociaż wszystko dzieje się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wcale nie chodzi...

Dalsze przygody Majki w jej pensjonacie Uroczysko. Tym razem na kartkach książki towarzyszymy przygotowaniom do wielkiej Wigilii. Ciepła i miła atmosfera. Ale najbardziej zazdroszczę tych gór śniegu, które na mojej nizinie ostatnio widziane były w 1978 roku.
Nadal dobrze się czyta i nie czuję jeszcze przesytu prozą pani Magdy.
Polecam. Bo chyba był to najlepszy tom.

1 330
  • Literatura polska