Kup teraz - 14 ofert w cenie od 23.74 zł do 35.90 zł

Zakazana psychologia T. I. Pomiędzy nauką a szarlatanerią

Tomasz Witkowski Wydawnictwo: Moderator Cykl: Zakazana psychologia (tom 1) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Moderator
psychologia psychiatria zakazana psychologia
Zakazana psychologia (tom 1)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
psychologia psychiatria zakazana psychologia

Pozycja obowiązkowa dla zainteresowanych psychologią, dodatkowo napisana w bardzo ciekawej formie i poparta sporym researchem. Nie sposób się oderwać od lektury, polecam!

Sam początek książki troche mnie znudził, ale jak to sie mówi im dalej w las tym ciemniej. Autor świetnie wyciąga brudy na światło dzienne z dziedziny psychologii i pseudo nauk stosowanych do dzisiaj.

Na półkach: , , , , ,

Wydaje mi się, że motto książki jest 'Jeżeli masz problemy psychologiczne masz większą szansę, że pomoże Ci czas niż psycholog '.
Książka zdecydowanie skupia się na wykazaniu niedokształcenia i niebezpieczeństw psychologii teoretycznej i praktycznej.
Jak do każdego skrajnego podejścia podchodzę ostrożnie do przedstawionych wniosków. Przy czym, nie mam problemu z...

Pozycja O B O W I Ą Z K O W A dla każdego, kto interesuje się psychologią, lub - tym bardziej - myśli o podjęciu studiów psychologicznych bądź zapisaniu się na terapię. Zmienia perspektywę w jaką patrzy się na świat nauki i wywraca do góry nogami sposób postrzegania emocjonalnych perypetii.

Autor otwiera oczy na tematy o których nie mówi się na co dzień. Zdecydowanie można mu pogratulować odwagi w dążeniu do prawdy, ale czytając tą książkę odnosiłem momentami wrażenie, że za bardzo demonizuje działania współczesnej psychologii. Niezależnie jednak od tego, czy zgadzamy się z autorem czy nie, powinniśmy przeczytać tą książkę, chociażby po to, aby mieć szansę...

Książka obowiązkowa dla każdego, kto myśli o podjęciu terapii a także dla osób zainteresowanych psychologią. Autor obnaża gigantyczną skalę działalności szarlatanów, którzy uchodzą za terapeutów a tak naprawdę zwodzą swoich pacjentów długoletnimi terapiami w celu wyciągnięcia pieniędzy. Porażający jest rynek psychoterapii w Polsce totalnie dziki bez kontroli, bez regulacji...

Nie zgadzam się w 100% z autorem niemniej jednak warta przeczytania. Jedna z najbardziej otwierających oczy na sprawy kluczowe.

Otwierająca oczy książka dla każdego! Bardzo ciekawa dyskusja z praktykami NLP, oraz obraz zakłamania polskich i nie tylko "uczonych".

A dzisiaj treści i "badań" przyrasta jeszcze więcej, więc głosy rozsądku, które tak jak doktor Witkowski mówią "sprawdzam" są nie tylko bezcenne - są konieczne.

Świetna książka, polecam każdemu

Ksiażka doktora Witkowskiego ma już dobrych kilka lat, ale niestety jest nadal aktualna. Nadal zawód psychologa nie jest w żaden sposób unormowany przepisami, co pozwala na istnienie nadużyć. Szczegolnie polecam rozdziały o psychoterapii.
Polecam każdemu, a zwłaszcza studentom psychologii.

1 269
  • Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe
  • Psychologia
  • Naukowe

Tomasz Witkowski Zakazana psychologia T. I. Pomiędzy nauką a szarlatanerią Zobacz więcej