Aniołowie podziemi

8385202463
Maryla Szurek
horror aniołowie

1969

Co za mizerna książczyna. Niestety fabuła kompletnie nie trzyma się kupy, styl jest żenujący, a mastertonowskie "sceny" są tak słabe, że aż śmieszne.
Nie trzyma w napięciu, nie zaciekawia, rozczarowuje zakończeniem, a tytuł przetłumaczył idiota.
Omijać szerokim łukiem.

Omijać szerokim łukiem.

1965

Niezła, nawiedzony las, troszeczkę Mastertonowato:-)

Niezła, nawiedzony las, troszeczkę Mastertonowato:-)

Ze słyszenia tylko wiem, że Citro pisze dosyć kiepsko a "Aniołowie..." to jego najlepszy twór. W związku z tym postanowiłam zdać się na opinię ogółu i przeczytać tylko tę pozycję, resztę sobie daruję.

Jak wrażenia? Jest OK.
Ta książka jest w stylu horrorów, które czytałam w końcówce lat '90 (Saul, Herbert, Masterton, Koontz itd.) - byłam wtedy gówniarzem w podstawówce i jarały mnie straszne historie. I ta historia zapewne przeraziłaby mnie na amen - wtedy. Teraz przeszła lekko i bezboleśnie, ale doceniam samą fabułę, pomysł, zagadkowość, niejednoznaczność oraz samą końcówkę, która mimo, że na pierwszy rzut oka jest jak najbardziej jasna i klarowna.. to wcale taka nie jest.
Wiele lat temu leżałabym w ciemnościach swojego dziecinnego jeszcze pokoju i tworzyła dalsze wersje wydarzeń roztrząsając, rozmyślając... Działały na mnie takie opowieści dziwnej treści.

A teraz? Skończyłam czytać, do ręki wzięłam książkę następną w kolejce i wszystko na temat. Jestem fanką horrorów, ale aktualnie trzeba czegoś ekstra żebym się zachwyciła.

Jak wrażenia? Jest OK.

Książka w porządku. Jak ktoś lubi ten klimat to z pewnością mogę polecić. Chwilami, gdy rozkręca się akcja, bardzo wciąga. Dość płynnie przez nią przebrnęłam i - jeśli nadarzy mi się możliwość przeczytam coś jeszcze tego autora.

Dodaj cytat z książki Aniołowie podziemi