W końcu miłość

Okładka książki W końcu miłość Mary Balogh
Okładka książki W końcu miłość
Mary Balogh Wydawnictwo: Amber Cykl: Huxtable Quintet (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Huxtable Quintet (tom 3)
At Last Comes Love
Amber
2010-01-01
2010-01-01
2009-04-28
Agnieszka Dębska
romans

Wysoki poziom tej autorki tutaj jest utrzymany całkowicie, w dodatku okraszony bardzo, bardzo nietypowym motywem głównym. To właśnie mi się podoba w książkach Mary Balogh - buduje główny wątek wokół pewnego bardzo nietypowego elementu (nietypowego jak dla romansów, bo dla zwykłego życia jak najbardziej). W związku z czym również bohaterowie nie są "typowi" jak w innych romansach. Tutaj mamy parę trzydziestolatków, każde z jakąś historią za sobą. Jednakże historia Duncana (a w zasadzie historia ukryta za jego historią) to już materiał na całą książkę, może obyczajową, może nawet thiller. Tak więc romans, aczkolwiek delikatny, tym razem z dużą dozą rozsądku i wyważenia, za to bohaterowie jak zwykle u Mary Balogh - inteligentni i z poczuciem humoru, a przez to sympatyczni. Aż miło czytać!
Ciekawe, bo akurat czytam inną książkę o romansie współczesnych trzydziestolatków i bohaterowie tego romansu historycznego są o wiele bardziej postępowi, nie zatracając romantyczności niż bohaterowie współczesnej opowieści.

1964

To moje pierwsze spotkanie z Autorką i przyznaję, że całkiem udane. Dlaczego? Powieść odnosi się do ponadczasowych wartości, zawiera intrygę, pokazuje bezsens ulegania presji opinii publicznej, domysłom, spekulacjom. Miła lektura na jesienny wieczór, dająca do myślenia.

Tę książkę polecam. Uważam, że czyn młodego mężczyzny jest ponadczasowy i przypuszczam, że w dzisiejszych czasach również heroiczny. Młody mężczyzna w dniu swego ślubu ucieka z żoną przyszłego szwagra i to nie z powodu namiętnego uczucia do tej kobiety. Płaci on wysoką cenę - izolacja ze środowiska arystokratycznego. Kobieta umiera po pięciu latach zostawiając go z dzieckiem. Dodatkowo jego dziadek odcina go od przychodów z majątku. Jedyną możliwością odzyskania majątku to jego ślub w przeciągu dwóch tygodni z kobietą, którą zaakceptuje dziadek. Książka ciekawa - polecam.

Historia niby fajna , ale dla mnie mało romantyzmu w całości. Nie sięgnęła bym po nią drugi raz.

Trzecia część opowieści o siostrach Huxtable, pochłonięta w jeden dzień :)

Trzecia część opowieści o siostrach Huxtable, pochłonięta w jeden dzień :)

• Romans historyczny
  • Romans