Włochy. Podróże marzeń

praca zbiorowa Wydawnictwo: Mediaprofit Seria: Podróże marzeń Biblioteka Gazety Wyborczej turystyka, mapy, atlasy
Insight Guides - Italy
turystyka, mapy, atlasy
A. Wolski, J. Podgórski
Podróże marzeń Biblioteka Gazety Wyborczej
przewodniki Włochy podróże turystyka

Rozdarta jestem pomiędzy oceną dobrą i bardzo dobrą, bo przewodnik jest niewyobrażalnie ciężki. Ładne zdjęcia (niektóre zbędne), szczegółowe opisy, nie zawsze jednak przydatne. Natomiast doskonałe mapy z naniesionymi miejscami wartymi do zwiedzenia. Książka nie nadaje się na podróż. Trzeba ją po prostu przeczytać w domu i zrobić notatki. A to przecież jest bezsensowne.

1993

"Włochy". Lubię przewodniki z serii "Podróże marzeń". Autorzy skupiają się bowiem nie tylko na trasach i konkretnych, najczęściej najbardziej znanych miejscach, które trzeba zobaczyć, ale pokazują też całą otoczkę kulturową, społeczną, historyczną opisywanych krajów i miast. W przypadku "Włoch" skupiłam się głównie na Rzymie, bo tam wiodły moje ścieżki, ale też z...

Azzurro

Potraktowałem lekturę tego przewodnika jako antidotum na nasz polski klimat, na nieudane tegoroczne lato i coraz krótsze jesienne dnie. Książki z serii „Podróże marzeń” są też starannie przygotowanymi albumami fotograficznymi, więc czytelnicza eskapada była tym bardziej atrakcyjna. Gdyby Polska nie była moim krajem, chciałbym mieszkać właśnie w Italii. Bajeczne,...

• 2011
  • Przewodniki