Smaki południowej Italii

Okładka książki Smaki południowej Italii
Marlena de Blasi Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
A Taste of Southern Italy: Delicious Recipes and a Dash...
Wydawnictwo Literackie
2010-11-10
2010-11-10
978-83-08-04534-3
Jacek Konieczny
De Blasi Marlena przepisy kuchnia diety Włochy

więcej Więcej

Są książki napisane tylko i wyłącznie po to, aby przeczytać je na leżaku podczas długiego, słonecznego weekendu. Na balkonie, w czerwcu, z kieliszkiem pinot grigio w ręku. W ogrodzie, pod drzewem. Ale i w kuchni, czekając, aż ugotuje się woda na makaron, w wielkim, srebrnym garnku. To jest jedna z tych właśnie książek - inspirujących, ciekawych, o-wszystkim-i-o-niczym, o...

Świetna pozycja, wraz z bliźniaczą "Smaki północnej Italii" stanowią tandem obok którego trudno przejść obojętnie. To nie tylko zbiór oryginalnych, często mało popularnych przepisów z całych Włoch, ale także opowieści o miejscach, ludziach i oczywiście jedzeniu.

Nie tego się spodziewałam, po przeczytaniu "serii tysiąca dni"

Bardzo apetyczna książka kulinarna poprzetykana wieloma historiami z poszczególnych regionów południowych Włoch. Pozycja dla wszystkich miłośników Italii i kuchni włoskiej.

Spędziłam z tą książką wiele godzin w mojej kuchni i muszę przyznać, że każdy przepis zabierał mnie do nieba a nawet wyżej.
Przedstawione historie pełne są poczucia humoru, miłości, historii i wiedzy geograficznej. Widać jak bardzo te dziedziny są połączone a właściwie nierozerwalne.
Podoba mi się, że treść podzielona jest na regiony. One są szczegółowo scharakteryzowane,...

• Chcę w prezencie
  • Kuchnia