Buty szczęścia

Okładka książki Buty szczęścia
Ewa Woydyłło Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Literackie
2010-11-09
2010-11-09
978-83-08-04535-0
psychologia Ewa Woydyłło życie szczęście

Okładka książki Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne Katarzyna Miller, Monika Pawluczuk
Ocena 6,6
Być kobietą i ... Katarzyna Miller, M...
Okładka książki Żyć w rodzinie i przetrwać John Cleese, Robin Skynner
Ocena 7,0
Żyć w rodzinie... John Cleese, Robin ...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Czytając książkę ma się wrażenie jakby to była miła, wartościowa rozmowa na różne tematy życiowe z życzliwą nam osobą.

Przyjemna pozycja, w sposób prosty i obrazowy mówiąca o tym z czym każdy boryka się na codzień... sobą i drugim człowiekiem. Kilka zmian w naszym życiu może zdziałać cuda i sprawić by było lepsze dla nas i naszego otoczenia.

Bardzo lubię czytać książki Pani dr Ewy Woydyllo. Bije z nich spokój, niezależnie od tego jakiej tematyki dotyczy pozycja.
Buty szczęścia trochę mnie rozczarowaly choć generalnie nie jest to zła książka. Poruszono wiele różnorodnych zagadnień ale niestety dość powierzchownie. Niektóre uwagi czy spostrzeżenia ocierają się trochę o banał, który można przeczytać w zasadzie w każdym lepszym artykule psychologicznym. Zabrakło esencji.
Mimo wszystko uważam, że z kazdej książki Pani doktor można wyciągnąć coś dla siebie.
Na duży plus zaliczam absolutnie, indywidualny styl pisania, tak inny od wielu innych autorów, ktorzy nie potrafią jednoznacznie stwierdzić kto ma być głównym bohaterem i odbiorcą książki - autor czy czytelnik.

Bardzo dobra, uspokajajaca ksiazka. Na kazdy temat. Kazdy cos znajdzie dla siebie. Moje pierwsze doswiadczenie z autorka, z pewnoscia nie ostatnie.

Lekko napisany, przystępny "poradnik" jak czerpać z życia, mieć dobre kontakty z ludźmi, ale nie zapominać też o sobie i swoich potrzebach. Większość rzeczy zawartych w książce wiedziałam, jednak mimo to i tak znalazłam kilka "smaczków", które otworzyły mi oczy na różne kwestie. Polecam.

Byłam bardzo ciekawa tej książki i przyznam szczerze, że się nie zawiodłam. Napisana bardzo przystępnie, prosto o sprawach, które dotyczą każdego z nas, dodatkowo wiele cennych wskazówek. Takie małe kompendium wiedzy. Myślę, że sięgnę również po inne książki pani Ewy. Polecam!

Interesująca pozycja inspirująca do zmian w relacjach zarówno z samym sobą jak i innymi ludźmi.

Ewa Woydyłło – Buty szczęścia

Nieco tuzinkowy, bardzo letni sposób pokazania jak poprawić sobie nastrój i poczuć się odrobinę lepiej. Książka Buty szczęścia wypada blado w porównaniu z solidną „W zgodzie ze sobą” – autorstwa również Woydyłło.

Ewa Woydyłło – Buty szczęścia

osinskipoludzku.blogspot.com

Buty szczęścia" to książka, która może nie wprowadza jakiejś wielkiej rewolucji w sposobie myślenia świadomie żyjących osób, ale zdecydowanie zasługuje na lekturę gdyż skłania do refleksji. Autorka snuje rozważania dotyczące charakteru naszych relacji z samym sobą jak również otoczeniem, nad wzajemnym wpływem na własne postępowanie i podejmowane w życiu decyzje. Poddaje przy tym kilka sposobów na to jak zwiększać satysfakcję i zadowolenie z tegoż życia, które możemy wykorzystać od zaraz. Czasem wystarczy po prostu zmienić perspektywę aby żyło się nam lepiej. Nie każdy zastój, kryzys życiowy jest od razu powodem do załamania, depresji a co za tym idzie wizyty w gabinecie psychoterapeuty czy lekarza psychiatry. W niektórych przypadkach odrobina świeżego powietrza, które przewietrzy nasz umysł jest wystarczającym bodźcem do podjęcia decyzji o zmianie.

Ewa Woydyłło snuje swoje rozważania w nieprzytłaczającym tonie, przy okazji demonstrując elastyczność w myśleniu i poczucie humoru. Często w książkach tego typu możemy obserwować przerost formy nad treścią o krzywdzące przekonania, które generalizują problem. Stwierdzenia typu "mężczyzn cechuje...", czy "kobiety tak mają" to coś czego u autorki "Butów szczęścia" nie znajdziecie i chwała jej za to. Zamiast tego pokazuje ona prawa rządzące dynamiką związku, mówi jak szukać sposobów na przełamanie impasu, czy też radzi jak znaleźć potrzebną energię do tego aby związek trwał. Takie wartości jak wzajemny szacunek, tolerancja i zrozumienie dla własnej odmienności i autonomii okazują się być takim prostym i oczywistym sposobem na szczęście w związku, że zwyczajnie często nie zauważamy tego co mamy tuż przed nosem. No cóż, w końcu najciemniej jest ponoć pod latarnią.

Ewa Woydyłło zwraca również uwagę na siłę pozytywnego myślenia, które potrafi poradzić sobie z najbardziej krzywdzącymi przekonaniami, które skutecznie utrudniają nam dokonywanie słusznych wyborów. Prawa rządzące naszą motywacją, to co nas popycha do działania, a co nas z drugiej strony blokuje to kolejny ważny temat poruszany w tej książce. Oczywiście, że nie ma gotowych rozwiązań i tak naprawdę każdy z nas potrzebuje indywidualnej instrukcji obsługi, jednakże "Buty szczęścia" stanowią swego rodzaju drogowskaz co do kierunków poszukiwań własnych potrzeb, upodobań, popędow o co najważniejsze lepszego rozumienia siebie. Kto z nas bowiem lepiej zrozumie siebie i nauczy się żyć w zgodzie ze sobą, ten nie będzie potrzebował szukać ucieczki w nałogach, zachowaniach kompulsywnych, czynnościach zastępczych. Ten właśnie przekaz stanowi dla mnie chyba największy argument za tym, aby sięgać do rozważań Ewy Woydyłło, zwłaszcza że w przypadku tej autorki nie mamy do czynienia z teoretykiem lecz z osobą która prezentowaną tu wiedzę sprawdzała w pracy z żywym pacjentem. Zdecydowanie polecam tę książkę ludziom, którzy chcą żyć świadomie.

osinskipoludzku.blogspot.com

Bardzo mądra - prosta, ale mądra. Pisana bez zadęcia, nie z pozycji "ja jestem genialny psycholog, a ty człowieczku pracuj nad sobą" tylko bardziej na zasadzie porad przyjaciela. Niewielkie rozdziały, ale trafiające w sedno! Wiele tekstów zmusza do zastanowienia typu "zaraz, a jak ja to robię?" i to jest w tej książce najlepsze. A najbardziej zapamiętam definicję, co to jest przy-jaźń :).